Партія регіонів завжди вирізнялася з-поміж інших суворою дисципліною та підпорядкованістю низових структур центру. Власне тому, як зазначають оглядачі, й досі з мінімальними втратами переживала різноманітні кризи. От і зараз – рішення про виключення Раїси Богатирьової з лав партії на місцях розцінюють з позиції «молодшого брата, який вважає, що старший брат завжди правий».
Ніякого розколу немає, заявив Радіо Свобода секретар донецької міськради Микола Левченко. Мовляв, рішення вже ухвалене і обговорювати його нічого. Однак Левченко висловив жаль, що Партія регіонів залишилася без Раїси Богатирьової. «Якщо дивитися з регіонів, ми втратили серйозного політичного союзника, за допомогою якого могли б добиватися поставлених завдань», – зазначив секретар Донецької міськради.
Рішення центру місцеві осередки не обговорюють
Міський голова Донецька Олександр Лук’янченко взагалі відмовився коментувати факт виключення Раїси Богатирьової з Партії регіонів. Він сказав, що не отримував офіційної інформації і про все дізнався із повідомлень ЗМІ.
Тож немає ніяких ознак того, що політрада регіоналів саме в цьому питанні прислухається до думки керівництва на місцях. Власне, й сподіватися на появу якоїсь іншої позиції не доводиться. Місцеві осередки ніхто не скликає для обговорення цього питання.
А політологи взагалі вважають, що думка в регіонах не відрізняється від рішення політради. Так донецький політолог Сергій Баришников каже, що рішення про виключення Богатирьової назрівало давно і є логічним розвитком подій, оскільки Раїса Богатирьова своїм фактом роботи у РНБО вже і так віддалилася від свого електорату.
І все ж експерти кажуть, що вплив місцевої політичної еліти на центр безперечно існує. Оскільки саме місцева бізнесова еліта і сформувала Партію регіонів, як таку. Але з часом цей вплив меншає, оскільки політики першого ешелону вже починають грати за іншими правилами. Це і є одна з причин конфліктних ситуацій усередині партії. Це хвороба розвитку, зазначають оглядачі.
(Донецьк – Київ – Прага)