Доступність посилання

ТОП новини

ЧФ Росії знову виходять у море. Цього разу проти кораблів НАТО?


Ракетний крейсер «Москва» вийшов із Севастопольської бухти і взяв курс на Новоросійськ 25 серпня 2008р.
Ракетний крейсер «Москва» вийшов із Севастопольської бухти і взяв курс на Новоросійськ 25 серпня 2008р.

У понеділок ракетний крейсер «Москва» вийшов із Севастопольської бухти і взяв курс на Новоросійськ. Пробувши у базі менше двох діб, флагман Чорноморського флоту Росії, за офіційною версією, пішов у море «відповідно до річного плану підготовки крейсера». Однак українські військові джерела у Севастополі повідомили, що «Москва» вийшла для посилення російського військово-морського угруповання біля Кавказького узбережжя з метою реагування на захід до Чорного моря кораблів країн-членів НАТО.

У неділю до грузинського порту Батумі з вантажем гуманітарної допомоги прибув американський протимінний есмінець «МакФол». Також очікується прихід до Грузії штабного корабля «Моунт Вітні» і корабля берегової охорони «Даллас». Останній уже пройшов протоку Босфор. Раніше представник держдепартаменту США повідомив, що американські кораблі доставлять до Грузії лише гуманітарну допомогу.

Також днями у Чорне море увійшло військово-морське угруповання НАТО у складі німецького фрегата «Любек», іспанського – «Адмірал Хуан де Борбон» і польського – «Генерал Пулавський». До них має приєднатися американський фрегат «Тайлор» і по одному румунському та болгарському кораблю. Однак, турецькі власті уже заявили, що захід цих кораблів до Чорного моря був давно запланований, і в його північно-західній частині, де кораблі зараз перебувають, відбудуться міжнародні навчання.
Морські піхотинці розвантажують в Батумі з есмінеця «МакФол» гуманітарну допомогу Грузії, 25 серпня 2008р.


Водночас, російські мас-медіа з посиланням на джерела у військовій розвідці Росії повідомили, що на озброєнні кораблів країн-членів НАТО, які перебувають в акваторії Чорного моря, більше ста ударних крилатих ракет типу «Томагавк», а також 63 ракети типу «Гарпун». І ті, і ті «можуть оснащуватися ядерними боєголовками і призначені для ураження наземних цілей».

Радянські звички російського флоту

Втім, севастопольські військові експерти називають ці цифри перебільшенням, проте нагадують, що на борту «Москви» – 16 пускових установок противокорабельних ракет П-1000 «Вулкан» (модернізовані ракети «Базальт»).

За даними військових джерел, у північно-східній акваторії Чорного моря перебувають сторожовий корабель «Смєтлівий» і малий протичовновий корабель «Муромєц», на підході ще один російський сторожовик «Ладний», якому НАТО відмовило в участі в антитерористичній операції Альянсу «Активні зусилля» в Середземному морі.

Втім, експерти називають дії російського флоту «традиційно радянською реакцією»: якщо в Чорне море заходять значні сили країн-членів НАТО, то Москва висилає свої кораблі – для стеження за «потенційним противником».

Раніше росіяни заявляли, що не посилюватимуть угруповання Чорноморського флоту Росії біля Кавказького узбережжя через захід кораблів Альянсу. Але згодом російські інформагенції з посиланням на помічника головкома ВМФ Росії Ігоря Дигала повідомили, що «Військово-морський флот РФ відслідковує пересування натовських кораблів у Чорному морі».

(Севастополь – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацює з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG