Osamdeset godina nakon pokretanja njemačkih fabrika, pet kriegsloka i dalje je aktivno u rudniku Šikulje kod Tuzle.
Trojica aktivista u zatvoru i više privođenja u policiju na informativne razgovore – bilans je odgovora vlasti nakon masovnog ekološkog protesta u Beogradu, na kojem su hiljade građana tražile zabranu iskopavanja litijuma.
Nakon hapšenje kosovskog biznismena sa crnogorskim pasošem Nasera Ramaja, osumnjičenog za utaju poreza, policija provjerava zakonitost procedure u kojoj mu je oktobra prošle godine dodijeljeno državljanstvo Crne Gore.
Mladi iz Srednjoškolskog centra u Doboju ni ove školske godine časove fizičkog vaspitanja neće imati u dvorani čija izgradnja traje šest godina. Na dvorani u Doboju na sjeveru BiH, i na vanjskom i unutrašnjem uređenju ostalo je još dosta posla, dok se na gradilištu rijetko mogu vidjeti radnici.
U Federaciji BiH 2015. je usvojen Zakon o igrama na sreću, kojim je zabranjen njihov rad na udaljenosti manjoj od sto metara od škola i vjerskih objekata. Ipak, 600 kladionica i dalje smješteno u blizini škola i vjerskih objekata, procjenjuje inicijativa građana "Tiket na ZIS".
Očekuje se da će novi toplotni talas, prema Hidrometeorološkoj službi Severne Makedonije, pogoditi tu zemlju u prva tri dana ove nedelje, a prognoze uključuju i "narandžasti meteoalarm".
Kratki povratak Puigdemonta u Barselonu je prekretnica na političkom putu čovjeka koji je predsjedavao jednim od najtežih političkih pitanja Španije - nastojanju za nezavisnost prosperitetnog sjeveroistočnog regiona Katalonije, pišu svjetski mediji.
Moderne autokratije "nemaju zajedničku ideologiju", rekla je američka novinarka i istoričarka Anne Applebaum. Ali oni imaju zajedničke interese i značajne resurse i razvili su korumpirane mreže koje im daju uticaj da potkopaju demokratske države koje prevazilaze ono što je imao Sovjetski Savez.
Tema najnovijeg Mosta Radija Slobodna Evropa bila je koliko su sankcije, koje su Sjedinjene Američke Države uvele predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, njegovoj porodici i njegovim bliskim saradnicima, pogodile privredu i građane Republike Srpske.
Prošlo je skoro pola veka otkako je rumunski komunistički diktator Nikolae Čaušesku odlučio da sagradi Dom Republike u srcu Bukurešta. To je trebalo da bude najveća zgrada u Evropi u to vreme. Za megalomanski poduhvat u severnokorejskom stilu sravnjeno je preko 10.000 kuća.
Iako je kotorski stari grad na UNESCO-voj listi svjetske baštine, nije destinacija elitnog, već masovnog turizma. Svake sezone stiže sve više gostiju s kruzera, što otežava funkcionisanje grada i život lokalnog stanovništva. Dubrovnik, Venecija i drugi stari gradovi uveli su određena ograničenja.
Učitajte više sadržaja...
No media source currently available