Neizvjesnost ovdje predstavlja sam Lukašenko. Sada ima 70 godina, a uporne glasine o njegovom lošem zdravlju kruže već mjesecima.
Iskra Roso, izvršna direktorica udruženja građana "Solem", jedina je državljanka Makedonije među protjeranima iz Srbije, učesnicima u edukaciji "Erste fondacije" u Beogradu protjerana je iz Srbije. Ukupno je deportovano 13 osoba iz devet zemalja.
Vlasti u Republici Srpskoj ponovo žele da se obračunaju sa nevladinim sektorom, a ovaj put, pripremaju i popis neprijatelja.
Modrice, opekotine od cigareta, zaključavanje u ostavu – bile su stvari moje svakodnevice. Ovim riječima se 37-odišnja Žaklina iz Bara "vraća" u, kako kaže, najmračniji period djetinjstva i odnosa majke prema njoj.
Trumpove prethodne pohvale Putinu, kritika američke pomoći Ukrajini i očita žudnja za brzim okončanjem sukoba izazvali su zabrinutost među pristašama Ukrajine da bi mogao žrtvovati interese Kijeva u ime dogovora, na kraju jačajući Rusiju.
Na poziv studenata u blokadi u Srbiji se održava generalni štrajk. Pozivu da na 24 sata obustave rad, odazvale su se ustanove kulture, advokati, deo škola i nekoliko stotina privatnih firmi, a najavljene su i protestne šetnje u Beogradu.
Češka je na vlastitom primjeru vidjela korist toga što je dio struktura Europske unije i NATO-a i to je značajno doprinijelo sigurnosti i prosperitetu, kao i stabilnosti zemlje i poziciji unutar Evrope i svijeta, rekao je češki predsjednik Petr Pavel.
Policija u Beogradu je privela i proterala 13 stranih državljana, učesnika radionica za nevladine organizacije iz devet država uz obrazloženje da predstavljaju "bezbednosni rizik", mada nije navela kako. "Bio je to osjećaj nepravde i nelagode", kaže Ana Kovačić iz Hrvatske koja je među proteranima.
Udruženja građana i Prijestonica Cetinje traže od Vlade da povuče izmjene Zakona o državnoj imovini, kojim se mijenja pravni status groblja u Crnoj Gori. Oni su upozorili da bi izmjene Zakona, koje je predložila vladajuća proruska Nova srpska demokratija, omogućile da groblja budu privatna svojina.
Kada je potpisan koalicioni sporazum stranaka na nivou BiH, nakon izbora 2022, čelni ljudi političkih partija koji su ga potpisali su izjavili kako je njihovo opredjeljenje da "vrate nadu građanima, da sarađuju, da se dogovaraju o onome o čemu mogu". No, dvije godine kasnije uslijedio je raspad.
Humanitarne grupe, nevladine organizacije, preduzetnici, poljoprivrednici i vlade širom svijeta sa zabrinutošću prate planove Washingtona, nakon što je nedavno inaugurisani američki predsjednik Donald Trump obustavio stranu pomoć dok čeka na procjenu svoje administracije.
Učitajte više sadržaja...