Eközben a NAIH vizsgálatot indított a Pegasus-ügy lehallgatásai miatt, egy fejlesztőcsapat pedig az eszköz detektálására alkalmas szoftvert jelentetett meg.
Három héttel azután, hogy kipattant a kémprogram körüli világméretű botrány, elindul a vizsgálat itthon is a Pegasus-ügyben. Visszatért ugyanis szabadságáról a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke.
Nem a Pegasus-ügy az első megfigyelési botrány Magyarországon. A más európai országokhoz képest különösen laza magyar szabályok értelmében gyakorlatilag bárkit le lehet törvényesen hallgatni. Videós magyarázó a rendszerváltás utáni megfigyelési botrányokról.
Előállt a negyedik magyar újságíró is, akinek bizonyítottan sikeresen feltörték a telefonját a Pegasus nevű kiberfegyverrel. A bűnügyekkel és igazságszolgáltatással foglalkozó Csikász Brigittát hónapokon keresztül megfigyelték 2019-ben. A magyar kormány soha nem cáfolta, hogy ők tették volna.
Pintér Sándort kérdezték a Pegasus-botrányról, mire a miniszter úgy reagált: akár már a kérdés feltétele miatt is felelősségre lehet vonni az újságírót. Mire gondolhatott a jogi végzettségű Pintér, amikor erről beszélt?
Első uniós kormányfőként a magyar miniszterelnök is felkerült a sajtószabadság ellenségeit összegyűjtő, 37 vezetőt tartalmazó listára a Riporterek Határok Nélkül nemzetközi szervezetnél. Szerintük Orbán Viktor hatékonyan számolta fel a média sokszínűségét gazdasági-politikai szélhámosságok révén.
Lehetett tudni, hogy az ülés határozatképtelen lesz, hiszen a Nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke politikai hangulatkeltésnek nevezte a Pegasus-ügyet, és közölte, hogy a Fidesz nem vesz részt az ülésen. Pintér Sándor belügyminiszter viszont állta a szavát, ott volt.
Az elmúlt hét a Pegasus-botrány néven elhíresült lehallgatási ügytől volt hangos Magyarországon és világszerte egyaránt. Összeállítás a hét legérdekesebb cikkeiből.
Szárnyaszegett bizottsági ülés témája lesz az izraeli cég kémprogramjának felhasználása körüli kétely, az Európai Néppárt frakcióvezetője független vizsgálatot és a magyar kormány együttműködését sürgeti.
Keller-Alánt Ákos "Rutin a lehallgatás, nem kivétel" című összefoglalója nagyszerű támpont lehet a kvíz kitöltéséhez.
A bolgár leányvállat programjával mobilhálózatokra kapcsolódva lehet telefonokat lehallgatni. Az Egyesült Államok nemzetbiztonsági kockázatként tekint a világon bárhol bevethető kémszoftverre.
Továbbiak betöltése