Az elmúlt hét a Pegasus-botrány néven elhíresült lehallgatási ügytől volt hangos Magyarországon és világszerte egyaránt. Összeállítás a hét legérdekesebb cikkeiből.
Szárnyaszegett bizottsági ülés témája lesz az izraeli cég kémprogramjának felhasználása körüli kétely, az Európai Néppárt frakcióvezetője független vizsgálatot és a magyar kormány együttműködését sürgeti.
Keller-Alánt Ákos "Rutin a lehallgatás, nem kivétel" című összefoglalója nagyszerű támpont lehet a kvíz kitöltéséhez.
A bolgár leányvállat programjával mobilhálózatokra kapcsolódva lehet telefonokat lehallgatni. Az Egyesült Államok nemzetbiztonsági kockázatként tekint a világon bárhol bevethető kémszoftverre.
Feljelentések érkeztek az ügyészségre a Pegasus lehallgatási botrány kapcsán. Polt Péterék elrendelték a nyomozást az ügyben.
A kormány elzárkózik bármilyen külön vizsgálattól, szigorúan nem akarnak utánajárni annak, hogy lehallgatták-e illegálisan politikai ellenfeleiket az elmúlt években. Gulyás Gergely szerint a belügyminiszter már elmondta, hogy csak törvényes dolgokat csináltak.
A Le Monde újságírója megerősítette, hogy Varga Judit töröltetni akarta volna a politikai ellenfelei lehallgatására vonatkozó kérdést júliusi interjújából. A miniszter elsőre letagadta, hogy bármi ilyesmit akart volna.
Összefoglaljuk, mit mondtak eddig kormánypárti politikusok és a kormánybarát sajtó a Pegasus-üggyel kapcsolatban. A politikusi nyilatkozatok rövidek, de sokat sejtetők, a közmédia hallgat, a kormánybarát sajtó pedig Soros György támadásáról beszél.
Sorra derülnek ki az egyre erősebb részletek a Pegasus-botrány kapcsán. Világszerte komoly hullámokat kelt a kiterjedt lehallgatási módszer. A célpontok között ott volt Charles Michel is, az Európai Tanács jelenlegi elnöke, és a Mediapart francia híroldal.
Folyamatosan neveznek meg új embereket, akiket megfigyelhettek az izraeli kémfegyverrel. A kiszivárgott adatbázis szerint négy kontinensen több mint 50 országban vethették be a Pegasust. Kik az érintettek Magyarországon, és hogyan reagált a kormány? Rövid videóban mondjuk el.
Számos lehallgatási és megfigyelési botrány volt már Magyarországon a rendszerváltás után. A célkeresztben jellemzően politikai ellenfelek és civilek voltak. Az is előfordult, hogy a nagy botránynak tűnő megfigyelési ügyben semmiféle bizonyíték nem került elő.
Továbbiak betöltése