Після ухвалення статуту Міжнародного кримінального суду Україні потрібно гармонізувати своє кримінальне законодавство з європейським, адже протягом вже 10 років війни Україна все ще не має належного інструментарію для покарання злочинців, каже голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук
У Полтаві триває триденна жалоба. Напередодні російська армія завдала удару балістичними ракетами по Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації, а також по сусідній лікарні.
Як Європа адаптовується до життя без російського газу і наскільки стабільний цей тренд?
З нагоди 70-річчя заснування Радіо Свобода у Празі презентували проєкт «Ти як?», який документує історії біженців та інформує про теми, які їх стосуються. У межах заходу також показали джерела інформації про і для української спільноти біженців у Чехії.
«На вашу думку, чому влада звільняє міністрів?» Таке питання задали кореспонденти Радіо Свобода перехожим на вулицях Києва, Сум та Чернігова. Детальніше – дивіться
7 людей загинули, з яких 3 дітей, 64 отримали поранення різного ступеня важкості. На 13 годину 11 з них перебувають у критичному стані у лікарнях Львова. Медики рятують їхнє життя
Щонайменше 7 людей загинули, десятки – отримали поранення внаслідок російського удару по Львову. Армія РФ поцілила «Кинджалами» та дронами майже у центр міста. За даними влади та очевидців, було два важких удари, які зруйнували і пошкодили житлові будинки, пам'ятки культури та навчальні заклади
Монголія стала членом Міжнародного кримінального суду (МКС) у 2003 році. І за логікою речей, мала би арештувати російського президента. Путін прибув до Монголії увечері 2 вересня на запрошення президента Ухнаагійна Хурелсуха.
Як місцеві прощаються із близькими людьми та рідними землями, рятуючись від війни – дивіться у галереї
У цій фотогалереї представлені книжки, які були видані на основі матеріалів, що звучали в етері Радіо Свобода чи публікувалися на радійних сайтах – на основному сайті та на сайті проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії»
30 серпня по обіді російські війська скинули на Харків п'ять керованих авіабомб. У місті є жертви та руйнування
Євросоюз розширює тренування українських військових. До кінця року планують навчити – ще 15 тисяч бійців.
Вони рятувалися від війни в Україні, а стали безхатченками в Угорщині. Закарпатська родина із шістьма дітьми вже понад тиждень живе на вулиці. Найменшій дитині сім місяців, найстаршому – 16.
Харків'янин Валерій Дзех із 59-ї бригади ЗСУ – професійний ляльковод та арт-терапевт. Його посада в армії має складну назву: офіцер з організації морально-психологічного забезпечення військ. Валерій збирає навколо себе юрби солдатів і точно знає, що розповісти тим, хто на передовій.
Стіна пам'яті полеглих за Україну на Михалівській площі у Києві із кожним роком стає довшою. До загиблих на початку війни у 2014 додаються все нові Герої, які віддали своє життя уже після повномасштабного вторгнення 2022-го року.
Нова реальність Запоріжжя через руйнування Каховської ГЕС
На Донбасі з Покровська, Мирнограда та Селидового продовжують масово евакуювати місцеве населення. Російська армія наступає, бої ведуться вже на околицях цих міст. Кореспондент телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», поговорив з людьми, які тікають від війни
Польський громадсько-політичний діяч, журналіст, видавець, дисидент і політв’язень. Адам Міхнік про польсько-українські стосунки, операцію на Курщині та мирні плани розповів у інтервʼю Радіо Свобода.
Останній виступ нардепа Артема Дмитрука в стінах Українського Парламенту 20-го серпня цього року.
На цих фотографіях зафіксована внутрішня робота НАТО і публічні демонстрації сили з моменту набуття чинності у 1949 році основоположного договору про створення Північноатлантичного альянсу
«Весь полон мріяв повернутися 24 серпня», – розповідає звільнений з полону український військовий
«Космічна» біженка, яка влаштовує 3D-шоу по всьому світу. Українська співачка родом із Вінниці ще до війни об‘їздила зі своєю програмою понад 30 країн.
Вже 13 евакуаційних потягів з Донеччини прийняли у Рівному. Сюди нині масово звозять людей, які бажають евакуюватись із Покровська та навколишніх сіл та містечок, до яких невпинно наближається лінія фронту.
Їм було по 7-9 років, коли у 2014 році Росія анексувала Крим і почала війну в Україні. Сьогодні цим хлопцям і дівчатам по 17-19 і вони обрали для себе військовий шлях, вступивши у Національну академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.
Гаряче південне сонце, солодкі кавуни, запашні квіти, фатальні настрої і багато шрамів
Український прапор відіграє особливу роль у відсічі, яку дає Україна російській агресії.Оборонці країни віддають життя за те, щоб державний прапор вільно майорів над усією Україною
Російська армія продовжує тиснути на Покровському напрямку, стираючи населені пункти на своєму шляху. На черзі — місто Новогродівка, до якого російській армії залишилось декілька кілометрів. Щоденно місто обстрілюють. На околицях чути постріли артилерії. Однак не всі жителі міста готові виїжджати.
Щонайменше 120 громадян України, переважно роми із Закарпатської області Україн, опинилися на вулиці, після того, як їх виселили із помешкання після постанови угорського уряду. Чому?
Знімальна група Радіо Свобода побувала у Суджі, в Курській області. Наразі місто перебуває під контролем українських військових – вони туди увійшли ще 6 серпня. По місту є руйнування і, на момент візиту журналістів, поодинокі пожежі у віддалених районах або передмісті.
БІЛЬШЕ