6 червня минає рік по тому, як внаслідок руйнування контрольованої російською армією греблі Каховського водосховища відбулося затоплення великої території. Під воду тоді пішли не лише родючі землі Херсонщини, а й міста та села.
Російська армія планує наступ на Сумську область. Про це заявляє влада регіону. Раніше про можливість такого наступу говорили в українській військовій розвідці.
«Російський добровольчий корпус» воює під Вовчанськом разом із білорусами та іншими бійцями «Іноземного Легіону». З перших днів штурмових дій російськими військами бійців перекинули на стримування просування окупаційної армії.
У Києві попрощалися з парамедикинею добровольчого батальйону «Госпітальєри» Іриною «Чекою» Цибух. Вона загинула 29 травня під час ротації на Харківському напрямку. 1 червня Ірині мало б виповнитися 26 років
Під час Кримської війни 1853–56 років лондонська друкарня підготувала збірку картин швейцарсько-італійського художника Карло Боссолі із зображенням міст і пейзажів Криму, щоб задовольнити цікавість британців до півострова
Росія не досягла значних проривів, а незначні територіальні здобутки коштували їй дуже дорого. Так останні події на фронті в Україні прокоментував генсекретар НАТО Єнс Столтенберг. Ексклюзив із полів міністерської зустрічі НАТО у Празі - дивіться.
Від окопних свічок до безпілотників. Волонтери польського міста Вроцлав підлаштовуються під потреби українського війська. Уже кілька місяців вони складають, програмують і тестують FPV-дрони.
У Харкові триває розбір завалів 5-поверхівки, у яку в ніч проти 31 травня, за даними місцевої влади, військові РФ атакували ракетою.
Ганна Даніленко прожила в окупованій Каховці. Виїхала сама звідти та допомогла вибратися брату Володимиру Кузіну. Чоловік волонтерив у Запоріжжі, а тоді – пішов добровольцем. Після поранення, відправили на реабілітацію в Німеччину. Там його смертельно вдарив ножем, за підозрою поліції, росіянин.
Евакуаційний автобус Госпітальєрів «Австрійка» вивіз із прифронтових лікарень та стабпунктів майже чотири тисячі поранених бійців. Перший виїзд був у лютому 2023 року.
Історію 9-річної Ангеліни з Куп’янська її опікунка Зоя Лаврикова збирала по крупинці. Мама покинула кількамісячну Ангеліну і вона залишилась з татом. Він загинув на очах у дитини, а вона була важкопоранена – втратила праве око, отримала численні уламкові травми, порохові опіки обличчя.
З прикордонних районів Харківщини продовжують евакуювати людей. Поряд з Вовчанськом більшість вивезли ще на початку загострення на кордоні. У селах та хуторах залишилися найстійкіші. З ними працюють волонтери під час так званих інформаційних рейдів.
Україна отримає бельгійські F-16 до кінця цього року. Їх передачу зафіксували в безпековій угоді, яку напередодні підписали президент Володимир Зеленський та прем’єр Бельгії Александр де Кроо.
Назва молодіжного підпільного руху «Росохацька група» пов’язана з селом Росохач, що на Тернопільщині, звідки були його учасники. Передачі Радіо Свобода, які таємно слухали молоді люди, формували їхній світогляд і громадянську позицію.
У Лиманському лісництві підрахували: лише за цей рік вогонь знищив понад 2 тисячі гектарів сосни звичайної віком від 18 до 140 років.
Радник з питань національної безпеки Чехії Томаш Пояр заявив, що в рамках чеської ініціативи з постачання боєприпасів не пізніше червня в Україну почнуть надходити вкрай необхідні артилерійські снаряди. Чеська кампанія зібрала достатньо коштів, щоб закупити сотні тисяч снарядів за межами ЄС.
26 травня голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що кількість загиблих внаслідок російського удару по гіпермаркету «Епіцентр» у Харкові 25 травня зросла до 16. У поліції додали, що серед загиблих – 12-річна дівчинка. Розбір завалів торгівельного центру ще триває.
Світлини з архіву Гарвардської бібліотеки у США показують, як протягом років відбувалося відновлення зруйнованого Донбасу під час Другої світової війни
25 травня Росія атакувала Харків керованими авіаційними бомбами, які влучили у будівельний гіпермаркет. За словами президента України Володимира Зеленського, на момент удару всередині могли перебувати понад 200 людей, а площа пожежі, яка охопила будівлю, становить понад 10 тисяч квадратних метрів.
Анастасія Вітряк розшукує зниклого в боях під Бахмутом чоловіка та – разом з іншими родичами – 35 його побратимів з 9 окремого стрілецького батальйону. «Може це я винна, може я ще кудись не пішла, кудись не подала», – каже Анастасія про емоції людей, які чекають рідних.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з журналістами з Центральної Азії на території друкарні Vivat у Харкові. Напередодні Росія нанесла ракетний удар по цьому підприємству, в результаті якого загинули щонайменше сім людей
Киянка Наталія Гуменюк, яка з доньками прожила в Бельгії два роки, вирішила повернутися додому, бо сумує за чоловіком. Якщо його мобілізують, жінка готова і сама приєднатися до лав ЗСУ
23 травня армія РФ здійснила 9 ракетних ударів по Харкову. Постраждало щонайменше 20 людей. Державна служба із надзвичайних ситуацій повідомила про сімох загиблих.
Понад 10 тисяч людей евакуювалися із трьох прикордонних районів Харківщини. Частина з них – виїхали самі. Людей із інвалідністю, літніх – вивозить поліція, рятувальники та волонтери. У Харкові їм після реєстрації, при необхідності, надають житло. Людей розселяють по гуртожитках міста.
Артилеристи 26-ї бригади імені Дашкевича кажуть, що тактика російських військ стала схожою на бої за Бахмут: вони намагаються будь-що пробити прогалину в українській обороні, і для цього в бій відправляють багато малих груп малонавченої піхоти.
20 травня минуло п'ять років як Володимир Зеленський обіймає посаду президента України.
Радіо Свобода показує реалії оборони «Азовсталі» з самого її епіцентру – за допомогою світлин, які зробив бойовий медик полку «Азов» Асан Ісенаджиєв
Він має американське громадянство, воював у складі армії США в Афганістані і опинився в рідному Києві під час повномасштабного вторгнення. Доброволець Міро Попович міг евакуюватися до Штатів, та залишився і тепер захищає Україну на сході.
БІЛЬШЕ