Про це під час пресконференції у Києві розповіли заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і Координатор надзвичайної допомоги Том Флетчер і Верховний Комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Цьогоріч гуманітарні організації в Україні прагнуть допомогти шести мільйонам людей. Ідеться про фінансову підтримку, їжу, медичні послуги та доступ до освіти у надзвичайних ситуаціях. Для реалізації цих планів необхідні 2,6 мільярда доларів. Якщо коштів буде достатньо, а гуманітарна обстановка дозволятиме, то гуманітарні працівники продовжать працювати і допомагати українцям по цілій країні, у тому числі поблизу лінії фронту. Також у планах гуманітарних організацій у 2025-2026 роках підтримати 11 країн, які прийняли біженців. Це дозволить двом мільйонам людей отримати розширені послуги у сфері захисту. Для цього необхідні 1,2 мільярда доларів у 2025-26 роках.
Під час заходу проєкту «Ти як?» від Радіо Свобода вдалось ексклюзивно поспілкуватися із Філіпом Леклером, директором Управління Верховного комісара ООН з прав біженців у Європі, щодо тенденцій повернення біженців в Україну та ролі у цьому процесі новоствореного в Україні Міністерства національної єдності. А також – запитати Ірину Верещук, заступницю керівника Офісу Президента, як про залучення коштів донорів на гуманітарні напрямки, так і про потреби найбільш вразливих – маломобільних переселенців.
Захід відвідав: Олег Галів
Форум