Доступність посилання

ТОП новини
Військовослужбовці 110-ї бригади ТрО ЗСУ в бліндажі на передовій. Запорізька область, Україна, 21 січня 2025 року
Військовослужбовці 110-ї бригади ТрО ЗСУ в бліндажі на передовій. Запорізька область, Україна, 21 січня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Зеленський відреагував на останню заяву Путіна щодо переговорів – «робить усе, щоб затягнути війну»

Президент України Володимир Зеленський відреагував на останню заяву російського президента Володимира Путіна щодо переговорів – він «робить усе, щоб затягнути війну».

«Сьогодні Путін знову підтвердив, що він боїться переговорів, боїться сильних лідерів і робить усе, щоб затягнути війну. Кожен його крок і всі його цинічні хитрощі спрямовані на те, щоб зробити війну безкінечною», – написав він у телеграмі.

Зеленський нагадав, що у 2014 році Росія почала гібридну війну проти України, яку у 2022-му зробила повномасштабною. Зараз, його словами, є можливість досягти реального миру, але саме Путін робить усе, щоб замість миру «або продовжити вбивати повномасштабно, або отримати паузу, щоб надалі, завдаючи гібридних ударів, готувати нове повномасштабне вторгнення».

«Світовим лідерам варто врахувати помилки попередніх років і тих лідерів, що вже пішли зі сцени, а саме: Путін має великі можливості, щоб руйнувати світ, але надто мале й боягузливе серце, щоб протистояти справжньому тиску лідерів. І саме тому ми маємо діяти злагоджено й рішучо – усі, хто має достатньо сміливості, щоб вірити в мир і наближати його завдяки силі. Справжній мир можливий, якщо примусити Росію до цього», – додав він.

Через ракетний удар РФ по Миколаєву є загиблі – ОВА

Через російський ракетний удар по Миколаєву загинули дві людини, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«На жаль, внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву загинули дві жінки. Працівниці підприємства. Росія – країна терористів», – написав він у телеграмі.

Ввечері 28 січня у місті було чути звуки вибуху. Місцева влада повідомила про влучання по приватному підприємству.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Каллас заявила про «гарну розмову» з новим держсекретарем США Рубіо. Україна – серед обговорюваних тем

Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас заявила про «гарну розмову» з новим держсекретарем США Марко Рубіо.

«Ми обговорили глобальні питання, в яких ЄС і США мають однакові інтереси, включаючи війну Росії в Україні, зловмисний вплив Ірану та виклики, що постають перед Китаєм. ЄС та США завжди сильніші разом. З нетерпінням чекаю на зустріч з вами незабаром», – написала вона у соцмережі Х.

Держдеп США наразі про цю розмову не повідомляє.

Минулого тижня Марко Рубіо провів розмову з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Як повідомлялось, співрозмовники, серед іншого, обговорили важливість припинення війни Росії проти України та необхідність мирного вирішення.

Читайте також: Кремль не зважає на нову загрозу санкцій від Трампа. Але чи варто Путіну турбуватися?

Державний секретар США Марко Рубіо 21 січня наголосив на важливості припинення війни між Росією та Україною, сказавши, що «це буде офіційною політикою Сполучених Штатів. Рубіо заявив, що адміністрація Трампа хоче забезпечити мир між Росією та Україною і гарантувати, що він буде «стійким».

Як російські дрони пошкодили ретро-автомобілі Януковича у Межигір'ї (фотогалерея)

У ніч на 28 січня, під час атаки російських дронів, уламки збитого БПЛА упали на ангар, в якому зберігалася колекція ретро-автомобілів президента-утікача Віктора Януковича у Межигір'ї. Колишня розкішна резиденція Януковича тепер є Музеєм корупції. За іронією долі, Янукович утік саме до Росії під час розстрілу Майданіу, і там зараз переховується від українського правосуддя.

То що залишилося від колишнього ретро-автопарку Януковича? Про це розповідаємо у фотографіях

Дивіться тут

Путін зробив нову заяву щодо переговорів з Україною

Президент Росії Володимир Путін заявив, що не готовий підписувати мирний договір із президентом України Володимиром Зеленським, якого він знову назвав «нелегітимним».

«Вести переговори можна з будь-ким, тільки через свою нелегітимність він [Зеленський] не має права нічого підписувати. Якщо він хоче брати участь у переговорах, я виділю людей, які ці переговори вестимуть», – заявив Путін каналу «Россия 1» 28 січня.

Таким чином він повторив свою ідею, що президент України, на його думку, не може перебувати на посаді через вибори, які не пройшли в країні через воєнний стан (він запроваджений через російську агресію).

Днями Путін заявив, що готовий до мирних переговорів і зустрічі з президентом США Дональдом Трампом. Він також стверджував, що якщо мирні переговори почнуться в рамках нинішнього правового поля, вони будуть нелегітимними через українське законодавство, яке забороняє Зеленському вести прямі переговори з Путіним.

Читайте також: Переговорний майданчик без України «не матиме реальних результатів» – Зеленський

Дональд Трамп напередодні вперше безпосередньо звернувся до лідера Росії Путіна із закликом зупинити війну в Україні:

«З огляду на все це я збираюся зробити Росії, чия економіка зазнає краху, і Путіну дуже велику послугу. Домовитеся зараз і припиніть цю безглузду війну! Далі буде гірше».

Трамп пригрозив накласти великі податки, тарифи та санкції на всі товари, які йдуть із РФ до США та інших країн.

Читайте також: «Треба запитати у Росії, Україна вже готова домовитися» – Трамп про можливість завершення війни

Спікер лідера РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков відреагував на де-факто ультиматум Трампа, заявивши, що не бачить у його заяві «особливо якихось нових елементів».

Київ наполягає, що переговори щодо України неможливі без її участі.

НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо Умерова

Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження щодо можливого зловживання владою або службовим становищем міністром оборони України Рустемом Умєровим через його відмову продовжити контракт з керівницею Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою та відкликання двох членів Наглядової ради Агенції Тараса Чмута та Юрія Джигиря. Про це йдеться у відповіді НАБУ на офіційний запит Радіо Свобода.

Провадження відкрили за заявою Центру протидії корупції, повідомили у відомстві.

«За результатами розгляду заяви ухвалено рішення у порядку статті 214 КПК України про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні від 27.01.2025 із попередньою правовою кваліфікацією за ч.2 ст.364 КК України», – йдеться в офіційній відповіді НАБУ.

Частина 2 статті 364 Кримінального Кодексу України передбачає, що зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, карається для службових осіб позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому у НАБУ нагадують про презумпцію невинуватості Умєрова.

«Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду», – вказано у листі.

Центр протидії корупції заявив про звернення до НАБУ із заявою щодо міністра Умєрова через те, що той наприкінці минулого тижня, всупереч рішенню Наглядової ради, відмовився продовжувати контракт із керівницею Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою, а також відкликав з Наглядової ради Агенції двох представників держави – Тараса Чмута та Юрія Джигиря – які голосували за продовження контракту з Безруковою.

Натомість Умєров призначив директором АОЗ чинного очільника Державного оператора тилу Арсена Жумаділова. Низка громадських активістів назвали такі дії міністра оборони тиском на Агенцію оборонних закупівель і закликали Зеленського звільнити його.

В ефірі Радіо Свобода 27 січня Безрукова заявила, що контрактування боєприпасів і постачання через Агенцію оборонних закупівель може бути заблоковане через юридичну колізію, яка виникла у зв’язку з рішенням міністра оборони.

Війська РФ вдарили по Миколаєву, є влучання – мер

Російські війська вдарили по Миколаєву, є влучання, повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

«Російські покидькі вдарили по Миколаєву. Є влучання по приватному підприємству. Працюємо», – написав він у телеграмі.

Перед цим повідомлялось про звук вибуху в місті.

Чому ТЦК штрафують мерів міст і складають протоколи. Тиск, провал мобілізації чи скоро вибори?

ЛЬВІВ ‒ Асоціація міст України оприлюднила звернення до президента Володимира Зеленського, в якому повідомила про факти тиску на органи місцевого самоврядування. Зокрема, для цього використовуються працівники місцевих Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Яка мета таких дій? Які це може мати наслідки, як для органів місцевого самоврядування, так і держави загалом? Радіо Свобода зібрало інформацію про це.

Міські голови Дрогобича, Трускавця, Борислава і кілька голів територіальних громад у Львівській області отримали адміністративні протоколи від місцевих ТЦК за невиконання мобілізаційних завдань.

Мер Дрогобича Тарас Кучма розповів Радіо Свобода, що має сплатити 34 тисячі гривень штрафу:

«Такі дії розцінюю, як тиск на місцеві органи влади. Нам вручили протоколи за невиконання мобілізаційних завдань, які нам якимось чином поставила районна військова адміністрація. На основі яких розрахункових даних, якими методами ми мали це виконати? Це наближення до білоруського варіанту. Я бойовий офіцер і мені цікаво, як поліція і працівники ТЦК мене хотіли доставляти в ТЦК? У п’ятницю я був на зустрічі з віце-прем’єр- міністром в Києві. Про свою відсутність повідомив керівництво ТЦК, але очільник ТЦК звернувся до поліції з вимогою примусово доставити мене до центру. Я прийшов в Дрогобицький ТЦК у понеділок, мені вручили протокол»

Далі читайте тут

Зеленський дав завдання генералу Драпатому зупинити російський наступ. Це можливо?

  • Межа Дніпропетровщини за кілька кілометрів від фронту. Як зупинити наступ?

Щоб врятувати східний фронт й не допустити просування російських військ до Дніпропетровщини, Володимир Зеленский відправив на цей напрямок командувача Сухопутних військ генерала Михайла Драпатого. Його призначено командувачем ОСУВ «Хортиця».

Своє рішення Зеленський пояснив необхідністю посилити позиції ЗСУ на Донеччині.

  • Що відомо про Драпатого?

Драпатий вважається одним найпопулярніших і найуспішніших генералів ЗСУ.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Михайло Драпатий очолив оперативне угруповання «Південь». Він відомий як один із командирів, які керували звільненням правобережжя Херсонської області. У лютому 2024-го його призначили заступником начальника Генштабу ЗСУ. А в травні – командувачем ОТУВ «Харків». 29 листопада 2024 року президент України за підсумками засідання Ставки головнокомандувача повідомив, що Драпатий призначений новим командувачем Сухопутних військ України.

Тепер на Драпатого ще й покладена відповідальність за стримування наступу російської армії на сході. Як саме Драпатий може це зробити?

Про це і не тільки дивіться у програмі Свобода Live:

У Міноборони повідомили, які військові не зможуть повернутися з СЗЧ за спрощеною процедурою

Спрощений механізм повернення на службу не стосуватиметься військових, які самовільно залишили військову частину після 29 листопада минулого року – про це йдеться в роз’ясненні, яке Міністерство оборони опублікувало 28 січня.

Відомство зазначає, що військові, які вперше самовільно залишили військову частину, можуть до 1 березня 2025 року повернутися на службу без кримінальної відповідальності та перевестися в інший підрозділ.

Читайте також: Зеленський: якщо завтра половина армії піде додому, то треба було в перший день здаватися, бо зараз Путін «вб’є всіх»

«Проте цей спрощений алгоритм не стосується військових, які здійснили СЗЧ після 29 листопада 2024 року. Такі військовослужбовці, навіть якщо це перше їхнє СЗЧ, не можуть повернутись на службу та звільнитись від кримінальної відповідальності за швидким спрощеним алгоритмом», – йдеться в повідомленні.

Міноборони уточнює, що такі військовослужбовці повинні будуть пройти через загальну процедуру, яка передбачає:

  • отримання письмової згоди командира частини, яку військовий залишив, або батальйону резерву, куди його направлять на час поновлення на службі
  • проведення розслідування кримінального провадження
  • винесення рішення суду на підставі клопотання прокурора щодо того, звільняти чи ні військового від відповідальності

Військового почнуть поновлювати на служби лише після рішення суду. Міністерство додає, що військові, які здійснили СЗЧ після 29 листопада, можуть декілька місяців чекати поновлення на службі. До цього моменту вони не отримують грошове забезпечення та інші гарантії.

«Для тих же військових, які самовільно покинули частину давно, тобто до 29 листопада, і це їхнє перше СЗЧ, залишається можливість повернутися на службу до 1 березня 2025 року за спрощеним алгоритмом та поновитись на службі вже протягом трьох днів», – наголошує Міноборони.

Читайте також: Суд: військовий Гнезділов, який публічно пішов у СЗЧ, має повернутися до своєї бригади

29 листопада 2024 року набув чинності закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував. Він передбачає, що під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини, але згодом добровільно прибули до місця проходження служби, дія контракту продовжується. Поновлюються також грошові виплати.

Закон передбачав можливість добровільного повернення із СЗЧ до 1 січня 2025 року, згодом термін продовжили до 1 березня.

Українське командування повідомляє про 130 російських атак від початку доби

Сили оборони продовжують стримувати російський наступ на різних напрямках, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил у зведенні на 16 годину 28 січня:

«На цей час кількість бойових зіткнень зросла до 130. Українські захисники вживають заходів для недопущення просування противника вглиб української території».

Зокрема, російські війська шість разів штурмували позиції ЗСУ на Харківщині, поблизу Вовчанська та Стариці. Ще сім атак відбулися на Куп’янському напрямку, у районах Кутьківки, Кіндрашівки, Петропавлівки, Нової Кругляківки та Богуславки, два боєзіткнення ще тривають.

Читайте також: Без них ніяк, «кожен виїзд – як лотерея». Як працюють логісти 110-ої окремої бригади ТрО

ЗСУ тримають оборону на Лиманському напрямку, де російські війська атакували сім разів від початку доби (два зіткнення тривають). Також точаться дев’ять сутичок із 11 на Сіверському напрямку.

Штаб повідомляє про 10 відбитих російських штурмів із 11 на Краматорському напрямку та 13 – на Торецькому, де триває один бій.

«На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 58 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій в районах населених пунктів Водяне Друге, Миролюбівка, Єлизаветівка, Промінь, Сухий Яр, Лисівка, Зелене, Відродження, Шевченко, Покровськ, Сергіївка, Удачне, Надіївка, Успенівка, Нововасилівка, Новоолександрівка, Олексіївка, Дачне та Улакли. Сили оборони стримують натиск та відбили 44 атаки противника, 14 боєзіткнень – ще тривають», – йдеться в зведенні.

Читайте також: DeepState заявив про справу проти ще одного екскомандира – за втрату Курахового: що це означає?

Командування також зафіксувало п’ять сім російських атак на Новопавлівському напрямку.

На Курському напрямку українські війська відбили п’ять атак російської армії, ще одне боєзіткнення триває.

За зведенням, російські загарбники не здійснювали активних дій Гуляйпільському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

Армія Росії прискорила свій наступ у Торецьку – проєкт DeepState три дні поспіль повідомляв про просування російських загарбників у місті. Останнє оновлення від аналітиків за 27 січня свідчить про те, що агресор навіть вирвався за межі міста на північному заході – у бік ключової для оборони вільної частини Донбасу Костянтинівки. Майже вся територія самого міста вже у «червоній» (захопленій) та «сірій» зонах (територія, що потребує уточнення).

Запорізька ОВА: російські війська вдарили по Приморському, поранена жінка

Російські війська обстріляли селище Приморське в Степногірській громаді, повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров 28 січня.

За його даними, армія РФ вдарила по прифронтовій громаді з «Градів».

«Пошкоджені приватні будинки. Поранення отримала 67-річна жінка», – заявив він.

Читайте також: Ракетний удар РФ по Запоріжжю 18 січня: з-під завалів дістали тіло чоловіка – ДСНС

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Без них ніяк, «кожен виїзд – як лотерея». Як працюють логісти 110-ої окремої бригади ТрО

Запоріжжя – Вони не беруть безпосередню участь у боях, але стикаються із усіма ризиками, що є на лінії фронту. Без них неможливе ведення бойових дій і відсіч атак супротивника, бо саме вони доставляють все необхідне на передову. Як це відбувається? Про це Радіо Свобода розпитало логістів 110-ої окремої бригади Сил територіальної оборони (ТрО), що нині воює на Запорізькому напрямку.

Ми спілкуємося, поки їдемо прифронтовою зоною Запоріжжя до нашого місця призначення.

«Найпам’ятніший для мене виїзд – напевне, перший. По нас тоді артилерія відпрацювала, але все нормально пройшло», – ділиться логіст 110-ої окремої бригади Сил територіальної оборони «Кактус».

Він у бригаді – з 2022 року. Відтоді, каже, ситуація суттєво змінилася. І тепер перед тими, хто доставляє вантажі на фронт, стоять нові виклики.

«Так, робота не пов’язана безпосередньо з бойовими діями, але під’їзди противник всі продивляється. Так само FPV працюють. Тобто робота досить небезпечна», – розповідає «Кактус».

Інший мій співрозмовник – «Карат». Відповідав за логістику в одному з батальйонів 110-ої об ТрО у 2023-2024 роках. Ділиться спогадами як під час літнього контрнаступу 2023 року доставлялись вантажі на передову на Запорізькому напрямку.

У той час бійці 110-ої разом із 23-ою окремою механізованою бригадою звільнили село Новодарівка на Запоріжжі та зайняли позиції у цьому населеному пункті.

«Зайшли туди солдати, але туди-сюди мандрувати не могли, бо зайшло, наприклад, 20 чоловік, і якщо вони будуть переміщуватися, то вони, таким чином, послаблять свої позиції. Викликали нас і дали водія із машиною. Завантажили ми з ним провізію. Воду, БК взяли. Їдемо по тій же колії, що заїзджали MaxxPro, танки. Вона провалена, їдемо боком. Доїхали – така площадка перед Новодарівкою, на якій 8 MaxxPro і 3 танки стоять підбиті наші. Ми по-сірому заїхали туди. Покликали тихо. «Давайте пару чоловік, щоб розвантажуватись». Тихенько вони вибігли – ми все перенесли у окопи», – пригадує свою першу поїздку до Новодарівки «Карат».

Каже, за кілька днів знову вирушили з вантажем необхідного для бійців до деокупованого села. Часом для виїзду свідомо обрали захід сонця:

«Не по сірому, а саме захід сонця, щоб світило в очі ворогу. Так само завантажились, проїхали по цій колії. І доїжджаємо до розбитого танка. В голові думка, що треба стати так, щоб між нами і ворожими окопами був танк – раптом почнуть стріляти. Ми стали, покликали бійців, почали виносити привезене – і як почався шквальний обстріл кульовий, саме з окопів ворожих, а вони були в метрах 100-150 від нас. Мабуть із усієї зброї, що у них була стріляли. Нам добре, бо між нами і ними танк підбитий стоїть. Ми до гусениці підійшли з водієм. У нього позивний був «Десяточка».

Більше про це читайте тут

Лисак: через удар Росії по Дніпропетровщині троє людей постраждали, серед них дитина

Російська армія атакувала Синельниківський район Дніпропетровської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак 28 січня.

«На Синельниківщині через ворожу атаку постраждали 11-річний хлопчик, 54-річний чоловік та 83-річна жінка», – заявив він.

Всіх постраждалих госпіталізували. Лисак додав, що лікарі оцінюють їхній стан як середньої важкості.

Збитки внаслідок атаки уточнюються, повідомив голова області.

Читайте також: Повітряні сили: вночі збили 65 запущених РФ дронів, 28 – локаційно втрачені

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

У Мін’юсті повідомили про кількість військовополонених громадян країн Центральної Азії

Від початку повномасштабного вторгнення Росії українські військові взяли в полон близько 30 громадян країн Центральної Азії – про це у відповідь на запит редакції проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» повідомила міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

«Інформація про громадянство військовополонених частіше встановлюється з їхніх слів, оскільки документи, які б його підтверджували в більшості випадків відсутні», – зазначено у відповіді на запит.

У відомстві також повідомили, що «військовополонені, які перебувають в дільницях і таборах утримання, незалежно від громадянства, мають однаковий правовий статус, що закріплено як у міжнародних, так і національних нормативно-правових актах».

DeepState заявив про справу проти ще одного екскомандира – за втрату Курахового: що це означає?

Проти колишнього командира 46-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ полковника Віталія Золотарьова відкрито кримінальну справу за втрату Курахового, повідомив проєкт DeepState із посиланням на свої джерела в бригаді.

У зв'язку із цим аналітики розповіли деталі оборони міста. За їхніми словами, на посилення десантників надіслали новостворену 157-му ОМБр, яка, за повідомленнями у ЗМІ, була небоєздатною – насамперед через непроходження бойового злагодження.

Центр Курахового, зазначає DeepState, тримала «солянка» з різних підрозділів, а в окремих районах міста солдатів ЗСУ було менше, ніж багатоповерхівок.

«Як показала практика і дії командування, утримання Курахового не було пріоритетним, адже пріоритетом було утримання Успенівки і тієї кишені. Чи має 46-та бригада відповідати за втрату міста – сумнівно», – зазначили у DeepState.

У НАТО підтвердили, що Росія планувала вбивство керівника оборонного концерну Rheinmetall

У Північноатлантичному альянсі підтвердили, що Росія планувала вбити керівника німецького концерну Rheinmetall Арміна Паппергера. Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО з інновацій, гібридних загроз та кібербезпеки Джеймс Аппатурай у Європарламенті 28 січня, цитують західні медіа.

За словами Аппатурая, Росія планувала вбивства керівників оборонної промисловості по всій Європі, зокрема, Паппергера. Він додав, що росіяни вербують людей в Інтернеті, використовуючи «злочинні угруповання, молодь, що нічого не підозрює, чи мігрантів» для скоєння злочинних дій.

«За останні пару років ми стали свідками випадків саботажу в країнах НАТО, під якими я маю на увазі аварію поїздів, підпали, напади на власність політиків, змови з метою вбивства галузевих лідерів, таких як глава Rheinmetall, але були й інші плани», – цитує Аппатурая Politico.

Читайте також: Rheinmetall поставить Україні ще 180 тисяч снарядів для установок Gepard

Це перший випадок, коли високопоставлений представник НАТО, Німеччини чи США офіційно підтвердив факт змови з метою вбивства Паппергера, про яку повідомляли світові медіа в липні 2024 року. Тоді стало відомо, що спецслужби США і Німеччини зірвали замах на Паппергера, який готувався на замовлення російської влади.

Співрозмовники CNN стверджували, що замах на очільника Rheinmetall був частиною плану, який мав на меті серію вбивств європейських керівників оборонної промисловості, які підтримали Україну.

Rheinmetall – найбільший німецький виробник озброєння, яке постачається, зокрема, Україні. Компанія, поміж іншого, виробляє боєприпаси та військову техніку.

«Це не хаби повернення»: міністр Чернишов розповів, коли і де відкриють перші «хаби єдності» для українців у Європі

«Хаби єдності» для українців запрацюють «упродовж декількох наступних місяців», сказав у відповідь на запитання Радіо Свобода на брифінгу у Празі 28 січня міністр національної єдності України Олексій Чернишов.

Такі хаби мають відкрити передусім у Чехії, Польщі та Німеччині, додав міністр.

За його словами, зараз триває співпраця з урядами та громадами цих країн, і «незабаром буде ухвалене рішення щодо надання приміщень й організації таких хабів».

«Це не хаби повернення, – наголосив Чернишов. – Це хаби підтримки, єдності, хаби зв’язку українців із батьківщиною. Тут будуть надавати послуги, які мають підтримувати українців».

На запитання, коли відкриються такі хаби, міністр єдності відповів, що протягом «декількох наступних місяців». Також Чернишов додав, що вже є надані приміщення в деяких країнах.

Закупівлі зброї: уряд звільнив заступника міністра оборони Кліменкова

Кабінет міністрів звільнив Дмитра Кліменкова з посади заступника міністра оборони України. Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, це рішення ухвалене на засіданні Кабміну 28 січня.

24 січня міністр оборони Рустем Умєров, коментуючи ситуацію з оборонними закупівлями, заявив, що ухвалив рішення відсторонити «всіх, хто провалив роботу» у цій сфері. Зокрема, було подане клопотання про звільнення свого заступника Кліменкова, який обіймав посаду від жовтня 2023 року.

Умєров також заявив, що Міноборони не буде продовжувати контракт із директоркою Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою і відкликає двох представників держави з Наглядової ради АОЗ.

В Антонівці на Херсонщині через скидання вибухівки з дрона загинув 49-річний чоловік – влада

В Антонівці Херсонської області внаслідок скидання вибухівки з російського дрона загинув цивільний, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Поранень, несумісних із життям, зазнав 49-річний чоловік… Ще одна жінка – поранена. Наразі вона перебуває у лікарні у середньому стані тяжкості», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини дронами, скидаючи боєприпаси з безпілотників на людей.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG