Доступність посилання

ТОП новини
Військовослужбовці 110-ї бригади ТрО ЗСУ в бліндажі на передовій. Запорізька область, Україна, 21 січня 2025 року
Військовослужбовці 110-ї бригади ТрО ЗСУ в бліндажі на передовій. Запорізька область, Україна, 21 січня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Китай та Індія зупинили закупівлю російської нафти на тлі санкцій – Reuters

Китай та Індія зупинили закупівлю російської нафти з постачанням у березні на тлі зростання витрат на фрахт танкерів, які не підпадають під санкції США, пише 28 січня агенція Reuters із посиланням на трейдерів.

За їхніми словами, ціна на російську сиру нафту ESPO, яка експортується з порту Козьміно в Тихому океані, зросла на 3–5 доларів за барель порівняно з маркою ICE Brent. Це пов’язане з різким підвищенням ставок фрахту суден. Наприклад, для танкера типу «Афрамакс» (судно водотоннажністю менш як 120 тисяч тонн, менше за тип «Суецмакс») з маршрутом до Китаю вони зросли «на кілька мільйонів доларів».

10 січня США запровадили найширший досі пакет американських санкцій, який зачіпає доходи Росії від експорту нафти та газу. Під обмеження потрапили дві з чотирьох найбільших російських нафтових компаній – «Газпромнефть» і «Сургутнефтегаз» і понад 180 танкерів, які, ймовірно, перевозять російську нафту і нафтопродукти, порушуючи санкції західних країн. Ці обмеження викликали стрибок цін на фрахт танкерів, оскільки деякі покупці і порти в Китаї та Індії стали відмовлятися приймати судна, що потрапили під санкції.

Фінансовий директор індійської Bharat Petroleum Corp Ltd повідомив Reuters минулого тижня, що компанія не отримала нових пропозицій про березневі постачання, як це зазвичай буває в середині кожного місяця, і очікує, що кількість пропозицій на березень скоротиться порівняно з січнем та груднем.

Російська нафта становила 36% імпорту Індії та майже п’яту частину імпорту Китаю у 2024 році.

За даними аналітичної компанії Kpler, останні санкції стосуються танкерів, які перевозять близько 42% морського експорту нафти Росії, переважно до Китаю. США вимагали від Індії розвантажити ці танкери з російською нафтою до 27 лютого і зробити за них платежі до 12 березня. У Китаї судна, які потрапили під обмеження, зазнають затримок під час вивантаження нафти, попри тимчасове звільнення від санкцій.

За даними Kpler, імпорт сирої нафти з Росії до Китаю минулого тижня впав до шестимісячного мінімуму і становить 717 тисяч барелів на день.

Що ж до Індії, перебої в постачанні російської сирої нафти становлять до 450 тисяч барелів на добу, зазначає Reuters. Індійські нафтопереробні заводи шукали альтернативні постачання з країн Близького Сходу, Африки та США на березень та квітень, оскільки очікують скорочення постачання з Росії, повідомляє агентство.

З окупованих територій повернули ще 5 дітей – омбудсмен

З окупованих територій Луганської, Донецької і Херсонської областей вдалося повернути ще п’ятьох українських дітей віком від 1,5 до 18 років, повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Один із юнаків розповів, що не міг самостійно виїхати з ТОТ, тож звернувся в наш офіс, який допоміг йому виїхати. Нині Україна разом із благодійними фондами й організаціями допомагає йому із отриманням документів, пошуком житла і вступом до вищого закладу освіти», – зауважив омбудсмен у дописі в соцмережах.

За словами Лубінця, до його офісу також звернулася звільнена з російського полону військовослужбовиця, яка попросила допомогти із поверненням дочки з окупованих територій.

«На щастя, це також вдалося здійснити. І нині дівчинка поряд із мамою», – написав Лубінець, висловивши подяку Катару за надану допомогу в поверненні дітей.

За офіційними даними України, за час війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що всього Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей. Уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук називає цифру в «кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч».

Станом на 12 листопада, Україна змогла повернути з території Російської Федерації й тимчасово окупованих земель понад тисячу дітей, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна і дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій і переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

«Класичні найманці або «гарматне мʼясо»: як вихідці з Центральної Азії потрапляють на війну РФ проти України

У середині грудня військовослужбовці Національної гвардії України захопили на Запорізькому напрямку громадянина Узбекистану, який воював за російські окупаційні війська. Виявилося, що десятки вихідців із країн Центральної Азії беруть участь у війні Росії проти України.

Чому вони погоджуються воювати проти України? Скільки з них побували в українському полоні? Та що роблять центральноазійські трудові мігранти в окупованому Маріуполі – читайте детальніше в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Уряд дає «зелене світло» електронним направленням на ВЛК для військовозобов’язаних – Шмигаль

Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження електронних направлень на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для військовозобов’язаних, повідомив 28 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні даємо «зелене світло» електронним направленням на ВЛК для військовозобов’язаних. Людям не потрібно буде відстоювати черги біля ТЦК, щоб отримати відповідний документ. Направлення на ВЛК можна буде згенерувати за допомогою Єдиного державного реєстру призовників і отримати через застосунок «Резерв+», – написав Шмигаль у телеграмі.

За його словами, передусім опція буде доступною для тих, хто самостійно бажає пройти військово-лікарську комісію.

«Людям, які отримали повістку, також достатньо подати електронний запит на формування направлення, щоб не втрачати час на відвідування ТЦК», – додав голова уряду.

Щодо термінів, коли можна буде подавати запити на електронні направлення, то як заявили в Міністерстві оборони, це відбудеться «незабаром».

У Міноборони зазначили, що зібрали заявки на бета-тестування направлень на ВЛК у «Резерв+» і сьогодні розпочинають перевірку роботи нового сервісу разом із тестувальниками. Ухвалена урядом постанова відкриє шлях до повномасштабного впровадження сервісу для всіх військовозобов’язаних і резервістів, кажуть у МОУ.

«Ми проводимо бета-тестування, щоб усунути усі можливі помилки. Наша мета – спростити проходження військово-лікарської комісії… Електронне направлення на ВЛК – перший крок у масштабній реформі, що побудує новий, прозорий і зручний підхід для військовозобов’язаних», – заявила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

23 січня Міністерство оборони повідомляло, що почало бета-тестування електронного направлення на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) у застосунку «Резерв+».

За даними відомства, з осені 2025 року в застосунку можна буде самостійно обрати медичний заклад, який має контракт із Національною службою здоровʼя України (НСЗУ), для проходження огляду на придатність.

Двоє людей загинули в Родинському на Донеччині внаслідок удару РФ – ДСНС

У Родинському на Донеччині внаслідок російського удару загинули двоє цивільних людей, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«Виникла пожежа, пошкоджені три будинки і підприємство. Вогнеборці ДСНС оперативно ліквідували загоряння», – заявили в ДСНС.

Голова Донецької ОВА Вадим Філашкін зазначив, що люди в Родинському загинули внаслідок обстрілу 27 січня.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Проблеми людей з інвалідністю у притулках для переселенців: «Ми в заручниках ситуації» (відео)

Близько 150 евакуйованих із зони бойових дій нині перебувають в Центрі соціальної адаптації у Дніпрі. Майже три роки цей прихисток є транзитним пунктом для людей з інвалідністю, маломобільних та поважного віку. Але замість декількох днів переселенці змушені перебувати там місяцями, поки їм не знайдуть новий притулок. Керівниця шелтеру каже – місць для постійного розміщення людей, які потребують спеціалізованого догляду, не вистачає, тож їм буквально доводиться чекати, поки хтось помре у геріатричних закладах. Які є шляхи розв'язання цієї проблеми – проєкт «Ти як?» поспілкувався із волонтерами та представниками влади. Авторка: Валерія Бовша

Із «Празької криївки» на український фронт – як працює волонтерський центр у столиці Чехії

«Мене привів сюди не патріотизм, а страх, – каже координаторка волонтерської спільноти «Празька криївка» Галина Василенко-Федис. – Страх за моїх дітей. Страх, що війна підбереться надто близько».

Волонтерити у центр приходять українські біженці, які з початком повномасштабного вторгнення прибули до чеської столиці. Вони плетуть маскувальні сітки, шиють одяг для поранених бійців, купують різну амуніцію для військових. «Празьку криївку» відвідав проєкт Радіо Свобода «Ти як?» і послухав історії тих, хто, вимушено покинувши свою країну, намагається їй допомагати.

Через атаку РФ на Черкащині знеструмлені 72 населені пункти – «Укренерго»

У Черкаській області внаслідок нічної дронової атаки РФ на енергооб’єкт на ранок 28 січня знеструмлені 72 населених пункти, повідомляє «Укренерго».

«Фахівці обленерго розпочнуть аварійно-відновлювальні роботи одразу після отримання необхідних дозволів від ДСНС», – йдеться в повідомленні.

Про те, що в Умані на Черкащині після нічної атаки російських безпілотників 28 січня порушене електропостачання, раніше повідомили очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець і міська голова Умані Ірина Плетньова.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Число постраждалих від удару РФ в Одесі зросло до 4 – ОВА

Кількість постраждалих від російського удару в Одесі 28 січня зросла до чотирьох, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

За його словами, 91-річного чоловіка шпиталізували, іншим постраждалим допомогу надали на місці.

«Сьогодні вранці ворог атакував ударними безпілотниками і ракетою Одесу й район. Тривала напружена бойова робота наших сил ППО. Ворожа ракета була знищена. Уламками збитих БпЛА було пошкоджено скління у чотирьох житлових багатоповерхівках і пʼяти дачних будинках. В одному із житлових дворів Одеси загорілися 10 легкових автомобілів, вогнеборці оперативно ліквідували пожежу. Також пошкоджено склад із зерном», – написав він у телеграмі.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій додали, що за ще однією адресою в Одесі пошкоджені квартири на 18-му поверсі 20-поверхівки, із заблокованої квартири на 19-му поверсі врятували одну людину.

Раніше повідомляли про трьох постраждалих в Одесі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Повітряні сили: вночі збили 65 запущених РФ дронів, 28 – локаційно втрачені

Російські війська в ніч на 28 січня атакували Україну сотнею ударних дронів Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків Орла, Брянська, Курська, Міллерова, Приморсько-Ахтарська в РФ і Чауди – в окупованому Криму, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

«Станом на 09:30 підтверджено збиття 65 ударних БпЛА типу Shahed і безпілотників інших типів у Київській, Харківській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській і Херсонській областях», – йдеться в повідомленні.

28 безпілотників-імітаторів, за даними Повітряних сил, – локаційно втрачені «без негативних наслідків», два із них вилетіли у напрямку Росії й Білорусі, а один безпілотник ще перебуває в повітрі.

«Внаслідок атаки російських БпЛА пошкоджено будівлі приватних підприємств, інфраструктурних об’єктів, багатоквартирні та приватні будинки, автотранспорт. Попередньо – без жертв, постраждалим надається допомога. Спеціальні служби ліквідовують наслідки ворожої атаки у Одеській, Київській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській та Харківській областях», – кажуть у ЗСУ.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Білоруський «Інтеграл» обходить санкції і допомагає Росії у війні, постачаючи мікросхеми – розслідування

Білоруське підприємство «Інтеграл» у березні 2022 – червні 2024 року поставило до Росії понад шість мікросхем на суму понад 130 мільйонів євро. Цю продукцію російська військова промисловість використовує для створення ракет і високоточного озброєння, які російські війська застосовують для обстрілу мирних міст України. Про це йдеться в матеріалі Білоруського центру розслідувань, підготовленому за підтримки міжнародного Центру дослідження організованої злочинності й корупції (OCCRP).

Як йдеться в розслідуванні, «Інтеграл» забезпечив 80% від загального обсягу поставок білоруських мікросхем до Росії.

«З початком повномасштабної війни в Україні доходи «Інтегралу» зросли в рази. У 2023 році чистий прибуток компанії зріс у понад 11 разів порівняно з 2022 роком – до майже 150 мільйонів білоруських рублів (приблизно 50 мільйонів доларів в еквіваленті). Це в 40 разів більше від прибутку «Інтегралу» у 2021 році. «Даних за 2024 рік на момент публікації не було у відкритому доступі», – зазначається в розслідуванні.

Журналісти з’ясували, що Білорусь купує комплектуючі для виробництва в Казахстані, а туди вони надходять від німецьких компаній через Польщу і Туреччину.

Зокрема, таким чином білоруська компанія купує необхідні для виробництва соляну кислоту, газові двигуни MWM 2032 і запчастини до них. Як відзначають експерти, такі поставки небезпечні ще й тим, що їх можна скопіювати і відновити в процесі реінжинірингу.

Інші важливі для мікросхем західні компоненти – аргоно-іонні лазери, полірувальні підвіски, полірувальні круги, деталі, що використовуються у виробництві напівпровідників і мікроелектроніки – взагалі не входять до санкційних списків США і Євросоюзу, йдеться в розслідуванні.

Головне управління розвідки Міноборони України у переліку іноземних компонентів у російській зброї називає продукцію білоруських заводів «Інтеграл», «Радіотехніка» і СКБ «Захід».

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну, в тому числі з території Білорусі. Режим Олександра Лукашенка підтримав Росію у війні. Від початку вторгнення, а також у певні періоди пізніше територія Білорусі активно використовувалася російською армією для ударів по Україні, а згодом Білорусь постачала Росії певну військову техніку. Білорусь і Росія також активізували співпрацю в оборонній промисловості – через деякий час після початку широкомасштабної війни низка білоруських підприємств почали виконувати російські замовлення.

США зупинили прийом заявок за програмою для біженців, у тому числі і з України

Служба громадянства та імміграції США повідомила про призупинення програми прийому біженців. У тому числі це стосується і українців, які втікають до США від війни, в інтересах яких затверджена програма United for Ukraine (U4U).

«У зв’язку з виконавчим указом від 20 січня 2025 року «Захист наших кордонів», Служба громадянства та імміграції США призупиняє приймання форми I-134A, онлайн-запиту на підтримку та декларації про фінансову підтримку», – вказано на сайті відомства.

Наразі прийом заявок зупинений доти, доки Служба не розгляне всіх запитів, які вже подані, мовиться у повідомленні.

Оголошення не стосується конкретно українців, форму I-134A Служба громадянства та імміграції США припинила приймати для всіх шукачів притулку.

25 січня видання The New York Times повідомило, що Міністерство національної безпеки США призупинило програму U4U, а заявки на притулок за цією програмою поки що не розглядатимуть. Газета посилалася на директиву, що міститься в електронному листі, надісланому високопосадовцем Служби громадянства та імміграції США 23 січня, з документом ознайомилася редакція.

20 січня президент Трамп підписав указ «Захист наших кордонів». У ньому, серед іншого, президент доручив міністру внутрішньої безпеки відкоригувати програми із надання притулку людям, які прибувають до США та зупинити програми із надання притулку, які суперечать політиці США.

Після цьогоо, як повідомляла українська служба «Голосу Америки», Рада українських християнських церков штату Вашингтон звернулась до президента Трампа з проханням не зупиняти програми для біженців з України, зокрема U4U та TPS.

Вони наголосили, що для сімей українців «залишається критично необхідною урядова програма United for Ukraine (U4U) та Temporary Protective Status (TPS) як спосіб легально перебувати в Сполучених Штатах, зважаючи на геноцид українців, який продовжують вчиняти російські війська».

Станом на березень 2023 року за програмою U4U до США приїхало понад 118 тисяч українців.

Окрім того, ще близько 25 тисяч українців потрапили до США на початку вторгнення Росії до України у 2022 році, перейшовши сухопутний американський кордон з боку Мексики.

ОВА: на Київщині через удар РФ пошкоджений музей ретро-автомобілів

На Київщині внаслідок російського удару безпілотниками уламками збитої цілі пошкоджене приміщення, в якому був розташований музей ретро-автомобілів, повідомив виконувач обов’язків голови обласної військової адміністрації Микола Калашник.

«Працівники ДСНС загасили пожежу на площі 600 м2. Попередньо, в ангарі знищено дев’ять транспортних засобів і 27 пошкоджено», – йдеться в повідомленні.

За словами Калашника, наслідки атаки зафіксували ще в трьох районах області, де пошкоджені два приватні будинки, три нежитлові приміщення, три автомобілі. Постраждалих серед населення немає, зазначили в ОВА.

«Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено. Оперативні групи продовжують роботу з ліквідації наслідків нічної атаки ворога», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Оточення Великої Новосілки, «тиха окупація» Курахового. Як Драпатий врятує фронт?

«Поки у світі говорять про переговори, лінія фронту в Україні руйнується» – з таким заголовком вийшла стаття у виданні The Economist. В тій же статті колишній командир з позивним «Купол» сказав: «У нас більше немає тактики, окрім затикання дірок».

Чи призначення командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-майора Михайла Драпатого також є таким самим «затиканням дірок»? Президент Володимир Зеленський щойно призначив його керувати найскладнішим напрямком на фронті – ОСУВ «Хортиця». То що відбувається на полі бою зараз? Чи зможе врятувати ситуацію Драпатий?

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:

На фронті відбулося 159 боїв за добу – Генштаб ЗСУ

Упродовж доби 27 січня на фронті зафіксовано 159 боєзіткнень, повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

«За уточненою інформацією, вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 28 авіаударів, скинувши 60 КАБ. Крім цього, здійснив понад п’ять тисяч обстрілів, зокрема 87 – із реактивних систем залпового вогню та залучив для ураження 2411 дронів-камікадзе… За минулу добу ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили два райони зосередження особового складу, два зенітно-ракетних комплекси противника», – ідеться в ранковому зведенні.

Як і в попередні місяці, найгарячішим залишається Покровський напрямок, де відбулася понад половина боїв.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 85 штурмових дій агресора у бік населених пунктів Водяне Друге, Зелене Поле, Єлізаветівка, Миролюбівка, Сухий Яр, Зелене, Котлине, Удачне, Надеждинка, Котлярівка, Успенівка, Преображенка, Богданівка, Баранівка, Промінь, Покровськ, Новоандріївка, Шевченко, Дачне, Улакли та Янтарне», – вказано в повідомленні.

Бойові дії також тривають на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.

«Сили оборони України продовжують операцію в Курській області. Минулої доби ворог завдав 24 авіаудари, скинувши при цьому 30 КАБ, здійснив 302 обстріли, в тому числі три з РСЗВ. Українські захисники відбили 13 штурмових дій загарбників», – інформують українські військові.

Труханов уточнив наслідки нічної атаки Одеси: троє постраждалих, вибиті вікна

Здійснена вночі 28 січня повітряна атака Одеси не минулася без потерпілих, повідомив після восьмої ранку міський голова Геннадій Труханов (у першій його інформації про постраждалих не йшлося).

«Наразі відомо про трьох постраждалих в Одесі, ще одну особу врятовано із заблокованої квартири. Вибуховою хвилею вибиті вікна. На місці працюють міські служби, прибирають наслідки атаки. Розгортаємо оперативний штаб, де можна буде подати заяви на матеріальну допомогу та отримати матеріали для тимчасового закриття отворів», – вказав очільник Одеси.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

В Умані намагаються відновити електропостачання після нічної повітряної атаки – влада

В Умані на Черкащині після нічної атаки російських безпілотників 28 січня порушене електропостачання, повідомили начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець та міська голова Умані Ірина Плетньова.

«Усі служби працюють, щоб якомога швидше стабілізувати ситуацію в комунальній сфері. Для координації дій на місці розгорнуто штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Найголовніше – люди цілі. А з рештою впораємось», – написав Табурець.

«Енергетики працюють над відновленням електропостачання. «Уманьводоканал» працює на генераторах, вода подається в оселі, каналізаційні системи працюють. «Уманьтеплокомуненерго» працює над налагодженням подачі тепла в ваші домівки», – проінформувала очільниця Умані.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Потрібні контракти, як у ПВК. Станіслав Асєєв про вирішення проблеми дефіциту піхоти

Проблему браку піхоти для України можуть вирішити короткострокові високооплачувані контракти, вважає Станіслав Асєєв, журналіст і колишній військовослужбовець ЗСУ. Навесні 2024-го він одним із перших порушив у медіа проблему умов у навчальних центрах, що здійснюють базову загальновійськову підготовку (БЗВП). Через пів року військове командування проводить реформу БЗВП – щоправда, на ці зміни сам Асєєв дивиться скептично.

Як подолати дефіцит піхоти? Яких змін потребує БЗВП, щоб дійсно змінити систему? Чи мають цивільні бути обізнані з актуальними для українського війська проблемами та впливати на їхнє вирішення? Про це Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) поговорили зі Станіславом Асєєвим.

Втрати РФ за час повномасштабного вторгнення сягнули 833 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

Росія від початку повномасштабної війни проти України втратила близько 833 тисяч військових, за останню добу – 1380, такі дані станом на ранок 28 січня наводить український Генштаб.

Серед техніки, яку втратила Росія у війні, в Генштабі ЗСУ назвали таку:

  • танків – 9876 (+5 одиниць за минулу добу)
  • бойових броньованих машин – 20 573 (+12)
  • артилерійських систем – 22 366 (+27)
  • РСЗВ – 1263
  • засобів ППО – 1050
  • літаків – 369
  • гелікоптерів – 331
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 23 399 (+72)
  • крилатих ракет – 3053
  • кораблів/катерів – 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 35 269 (+86)
  • спеціальної техніки – 3718 (+2).

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що 2024 рік приніс для Росії найбільші втрати від початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Згідно з оцінками відомства, Росія втратила вбитими і пораненими 429 тисяч військових минулого року порівняно зі 105 960 в 2022 році та 252 940 – в 2023-му.

Загальні втрати Росії у повномасштабній війні проти України перевищують 750 тисяч, йдеться у дописі відомства в соцмережі Х.

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня 2024 року повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень. За його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих і понад 550 тисяч поранених.

Голова Пентагону 7 грудня заявив, що Росія втратила під час широкомасштабної війни проти України щонайменше 700 тисяч військових і витратила на неї понад 200 мільярдів доларів.

Збірну Росії з футболу не допустили до кваліфікації Олімпіади-2028

Молодіжну збірну Росії з футболу не допустили до участі у відбірному турнірі чемпіонату Європи 2027 року, який відбудеться в Сербії та Албанії, повідомляє портал Sports.ru. Через це росіяни не візьмуть участь і у футбольному турнірі Олімпійських ігор 2028 року у Лос-Анджелесі, оскільки його учасники від європейського континенту мають визначитися за підсумками молодіжного Євро-2027.

За правилами Олімпіад, у футбольному турнірі беруть участь збірні, що майже повністю складаються з гравців, вік яких не перевищує 21 рік.

Російських спортсменів усунули від більшості міжнародних змагань у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Під санкції потрапили і футбольні збірні та клуби. До участі в змаганнях в індивідуальних видах спорту, зокрема на Олімпіадах, допускаються росіяни в нейтральному статусі за умови, що вони не висловлювалися на підтримку війни і не пов’язані з армією.

Через війну та санкції понад 200 російських спортсменів змінили або мають намір змінити спортивне громадянство, щоб мати можливість виступати на міжнародних змаганнях. Серед них як спортсмени-початківці, так і відомі у всьому світі, наприклад, переможниця світової першості з шахів Олександра Костенюк тепер виступає за Швейцарію.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG