Повітряні сили повідомили про збиття 43 запущених РФ дронів
Українські військові в ніч на 19 січня збили 43 запущені Росією ударні безпілотники типу Shahed і дрони інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Дніпропетровській і Миколаївській областях, повідомили Повітряні сили ЗСУ.
За повідомленням, 15 безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені (яка кажуть у Повітряних силах, без негативних наслідків), один – у повітрі, «бойова робота триває».
Загалом у ніч на 19 січня російські військові атакували Україну 61-м ударним БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків Міллерова, Брянська й Орла у Росії, зазначили в Повітряних силах.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб: на Покровському напрямку ЗСУ за добу зупиняли 98 наступальних дій армії РФ
На Покровському напрямку українські військові протягом минулої доби зупиняли 98 наступальних дій російських сил, повідомив у зведенні 19 січня Генеральний штаб Збройних сил України.
За повідомленням, загарбники вели наступальні дії у бік населених пунктів Водяне Друге, Зелене Поле, Малинівка, Покровськ, Котлине, Звірове, Удачне, Новоандріївка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Шевченко, Успенівка, Слов’янка, Андріївка, Дачне, Улакли і Янтарне.
Загалом на фронті протягом минулої доби зафіксовано 199 бойових зіткнень, кажуть у командуванні. Бойові дії тривали також на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках і на Курщині.
Днями український президент Володимир Зеленський в інтервʼю польським ЗМІ заявив, що найскладніша ситуація на фронті – на сході України, де є велика концентрація російських військ і техніки, і де українських військових менше. Президент додав, що на фронті не вистачає допомоги і перед усім це питання не про кількість людей – наразі є бригади, які укомплектовані щодо зброї на 60-70% через затримку процесів постачання допомоги від партнерів України.
За спостереженнями Інституту дослідження війни на 13 січня, російські війська перерізають траси на схід і захід від Покровська у спробах оточити місто.
Проєкт DeepState й американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляли, що російська армія в перші дні 2025 року активно захоплює нові території на південь, південний схід і схід від Покровська.
Речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов повідомляв, що російські війська намагаються обійти місто Покровськ Донецької області, щоб розірвати логістичні ланцюги і взяти місто в оперативне оточення.
Росія за добу втратила 1580 військових – Генштаб ЗСУ
Росія за минулу добу втратила 1580 своїх військових – такі дані вранці 19 січня навів український Генштаб. Від початку повномасштабного вторгнення в Україну російські втрати, за даними командування ЗСУ, сягнули близько 818 740 осіб.
Також Генштаб оновив дані про втрати Росії в техніці:
- танки ‒ 9811 (+8 – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 20412 (+18)
- артилерійські системи – 22055 (+15)
- РСЗВ – 1262
- засоби ППО ‒ 1046
- літаки – 369
- гелікоптери – 331
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 22615 (+36)
- крилаті ракети ‒ 3051 (+2)
- кораблі /катери ‒ 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 34401 (+76)
- спеціальна техніка ‒ 3700 (+1).
Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.
Президент України Володимир Зеленський 8 грудня 2024 року повідомив, що з початку повномасштабної війни Україна втратила загиблими 43 тисячі військових, 370 тисяч зазнали поранень. За його даними, втрати РФ перевищують 750 тисяч – 198 тисяч загиблих і понад 550 тисяч поранених.
Голова Пентагону 7 грудня заявив, що Росія втратила під час широкомасштабної війни проти України щонайменше 700 тисяч військових і витратила на неї понад 200 мільярдів доларів.
Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.
Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, заявив, що реальна цифра є «значно меншою».
Російських військових у Покровську немає, вони хочуть оточити місто, але «далекі від цілі» – ЗСУ
Ситуація у Покровську залишається «стабільною», російських військових там немає, зазначив представник ОСУВ «Хортиця» Віктор Трегубов в ефірі телемарафону.
«У Покровську, у самому місті ситуація не розвивається, вона стабільна - там немає ворога. Нам вже довелося протидіяти вкинутій в мережу інформації, що начебто він туди пройшов. Це просто неправда», – сказав він.
За словами військового, «ворог намагається зачепитися за місцевість на південь від Покровська, щоб просуватися на південний захід від населеного пункту і перерізати логістичні шляхи».
«Що відбувається у населених пунктах на південь від Покровська. Це, наприклад, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене. Там відбуваються постійні бої, постійні спроби ворога зачепитись за цю місцевість, зробити з нею базу та просуватися. Навіть не на сам Покровськ, а на південний захід від Покровська, щоб перерізати логістичні шляхи. Здебільшого траси, які йдуть з Дніпропетровської області. Росіяни наразі далекі від цієї цілі, але вони стараються», – поінформував Трегубов.
Він наголосив, що «зусилля ЗСУ зосереджені на тому, щоб не дати ворогу це зробити».
Днями український президент Володимир Зеленський в інтервʼю польським ЗМІ заявив, що найскладніша ситуація на фронті на сході України, де наразі велика концентрація російських військ і техніки, і де український військових менше. Президент додав, що на фронті не вистачає допомоги і перед усім це питання не про кількість людей – наразі є бригади, які укомплектовані щодо зброї на 60-70% через затримку процесів постачання допомоги від партнерів України.
За спостереженнями Інституту дослідження війни на 13 січня, російські війська перерізають траси на схід і захід від Покровська у спробах оточити місто.
Проєкт DeepState й американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляли, що російська армія в перші дні 2025 року активно захоплює нові території на південь, південний схід і схід від Покровська.
Речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов повідомляв, що російські війська намагаються обійти місто Покровськ Донецької області, щоб розірвати логістичні ланцюги і взяти місто в оперативне оточення.
«Путін веде дві битви». Ландсберґіс про успіхи і помилки Байдена щодо України
Нинішня зміна влади у США є часом, коли можна підбивати певні підсумки. Президент Джо Байден вважає одним зі своїх досягнень у плані зовнішньої політики – допомогу Україні і протидію російській агресії. І хоч аналітики віддають належне Байдену за те, що він об’єднав понад 50 країн на допомогу Києву, в бік його адміністрації лунає і багато критики. «Голос Америки» поспілкувався з колишнім міністром закордонних справ Литви Ґабріелюсом Ландсберґісом про те, як Європа запам’ятає президентство Байдена.
Ексочільник МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс також розповів, чому вважає помилковою реакцію лідерів Заходу на ядерний шантаж Росії, якими є найкращий і найгірший сценарії розвитку ситуації, і що він відповідає політикам, які хочуть, щоби війна в Україні закінчилася, як пандемія Covid. Читайте за лінком
У Києві завершили аварійно-рятувальні роботи після ранкового удару балістикою – ДСНС
Надзвичайники завершили аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи у Шевченківському районі Києва після ранкового удару балістикою сил РФ, йдеться у повідомленні ДСНС.
Рятувальники зазначили, що «внаслідок ворожого удару 3 особи, на жаль, загинули, ще троє було травмовано».
«Окрему подяку заслуговують волонтери, які зігрівали нас теплим чаєм, їжею, підтримували та надихали до роботи», – наголосили у ДСНС.
Водночас реагуючи на останні удари сил РФ по містах, президент Володимир Зеленський заявив, що «незмінно працюємо заради більшої кількості систем ППО для України – сучасних систем, які можуть збивати таку балістику».
«І над тим працюємо, щоб наша українська армія могла активно діяти проти пускових установок ворога, зокрема, на російській території», – зазначив він.
Зранку 18 січня російські військові завдали ракетних ударів по Києву та Запоріжжю, повідомили представники місцевої влади.
У столиці близько 6:00 удару балістичними ракетами зазнав район станції метро «Лук’янівська», загинули троє людей, поранень зазнали ще троє, вказав голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«Займання в Шевченківському районі. Нежитлова будівля… Також у Шевченківському районі повибивало вікна і є задимлення в підʼїзді житлового будинку. Пошкоджені й скляні елементи входу на станцію метро «Лукʼянівська». Її наразі закривають на вхід і вихід. Поїзди прямують без зупинки на станції… У Шевченківському районі також пошкоджений трубопровід водопостачання. Ремонтні бригади прямують на місце», – вказав у своїх повідомленнях міський голова Києва Віталій Кличко.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Зеленський анонсував нові санкції РНБО
Президент України Володимир Зеленський анонсував нові санкції Ради національної безпеки й оборони України. Про це він розповів у новому відеозверненні 18 січня.
«Сьогодні (18 січня – ред.) дуже добре попрацювали українські правоохоронці: СБУ, ДБР, Національна поліція, наша прокуратура. Є протидія зрадникам та різного роду схемам, які послаблювали нашу державу, наше українське суспільство. І кожен, хто стає на шлях проти України, проти закону в Україні, повинен памʼятати, що буде відповідь», – наголосив Зеленський.
Він пояснив, що вже готуються нові рішення по санкціях.
«Готуємо зараз також і нове рішення по санкціях РНБО – завтра буде указ», – сказав президент.
Раніше, 8 жовтня, Зеленський підписав укази, якими ввів у дію два рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій.
Серед юридичних осіб, проти яких запровадила санкції РНБО – російські та китайські компанії, в тому числі державна корпорація «Ростєх» і кілька підприємств авіаційніої галузі.
Під персональні санкції потрапили, зокрема, адвокатка Тетяна Монтян, яку в Україні підозрюють у виправдовуванні російської агресії, та судді, які працюють на окупованих територіях, зокрема, Тетяна Шкляр і Ганна Гуло.
Крім того, РНБО запровадила обмежувальні заходи проти чотирьох компаній, зареєстрованих на Кіпрі.
Сили РФ застосували хімічну зброю майже 500 разів за грудень – ЗСУ
Росія продовжує застосовувати проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, йдеться у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.
«Поруч зі звичайними засобами вогневого ураження противник застосовує боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, такі як К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання у якості засобів ведення війни», – наголосили в Генштабі.
Також, за даними військових, «є значна частка боєприпасів, що містять небезпечні хімічні сполуки невстановленого типу». Водночас наразі відомо, що:
- у грудні 2024 року підрозділами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки Сил підтримки Збройних сил України зафіксовано 434 випадки застосування таких боєприпасів;
- загалом, із лютого 2023 року зафіксовано 5389 випадків використання небезпечних хімічних речовин.
«З початком широкомасштабного вторгнення Росії проти України підрозділами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки здійснювалась безпосередня фіксація випадків застосування небезпечних хімічних речовин на полі бою», – додали в Генштабі.
Водночас за даними ЗСУ, «з лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру».
«РФ грубо порушує правила ведення війни, ігнорує норми та зобов’язання щодо Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення», – наголосили військові.
Про застосування російськими військами хімікатів на полі бою раніше заявляли українські військові. Не повідомлялося про жертви внаслідок їх застосування, а також про те, чи принесло таке застосування російським військам будь-які успіхи.
Влада Росії відкидає звинувачення у застосуванні хлорпікрину та інших хімікатів проти України. У Москві неодноразово заявляли, що Україна готує провокацію, щоб звинуватити Росію у застосуванні хімічної зброї на фронті.
У СБУ кажуть, що викрили агентурну мережу ФСБ
СБУ викрила агентурну мережу ФСБ – «зловмисники шпигували за локаціями Сил оборони та коригували повітряні удари РФ», йдеться у повідомленні пресслужби відомства.
Правоохоронці встановили, що «керівником ворожого осередку був діючий інженер комунального підприємства «Київський метрополітен».
За матеріалами справи, «посадовець був завербований у 2015 році в Москві під час особистої зустрічі із кадровим співробітником ФСБ. Його особу вже встановлено кіберфахівцями Служби безпеки».
У СБУ кажуть, що завербованого агента перевели у «режим очікування» і «розконсервували» його після початку повномасштабної війни через повідомлення у месенджері.
«Він одразу отримав вказівку на створення агентурної мережі. Завданням цього угруповання був збір інформації про місця базування та маршрути пересування українських військ та їхніх вантажів, а також наведення по них ракетних і дронових атак рашистів», – зазначили в СБУ.
Як виявилось, за даними СБУ, «до роботи на ворога резидент залучив своїх знайомих»:
- харків’янина, який після мобілізації залишив військову частину, а до цього 10 років працював на «Укрзалізниці»,
- водія міжнародних автоперевезень.
«Завданням дезертира було відстежувати рух військових ешелонів ЗСУ, а водія – під виглядом робочих поїздок - зливати координати блокпостів та підрозділів Сил оборони. Крім того, встановлено, що до діяльності агентурної групи були залучені рідний брат і мати фігуранта», – йдеться у повідомленні СБУ.
За даними слідства, «резидент особисто наводив ракетні удари по Києву, що підтверджується його перехопленими розмовами».
«Під час обшуків у фігурантів вилучено мобільні телефони із доказами роботи на РФ. Також виявлено вогнепальну зброю, яку передано на експертизу. Слідчі Служби безпеки повідомили двом затриманим та двом родичам керівника ворожого осередку про підозру відповідно до вчинених злочинів», – зазначили у відомстві.
У СБУ також уточнили, що «зловмисникам загрожує від 8 років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна».
У жовтні 2024 року Служба безпеки та Національна поліція заявили про запобігання теракту у Києві, який планувала воєнна розвідка РФ. Правоохоронці повідомили про затримання двох російських агентів, які мали підготувати саморобний вибуховий пристрій та підірвати його в одному із багатолюдних місць Києва.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Державне бюро розслідувань розслідувало 2 399 кримінальних проваджень щодо злочинів проти національної безпеки держави, зокрема 1746 за фактом державної зради (ст. 111 КК України).
«Вона була вся в крові». Історія фото з білорускою Марією Зайцевою, яка загинула на війні з Росією
У серпні 2020 року білорусці Марії Зайцевій виповнилося 19 років. Вона довго відновлювалася після травми, отриманої під час протестів у Білорусі, отримувала медичну допомогу в Чехії. Після масштабного вторгнення Росії до України 24 лютого 2022 року, вона спершу як волонтер допомагала українським біженцям, а потім пішла воювати сама. 17 січня 2025 року Марія загинула під час виконання бойового завдання на фронті. Читайте за лінком
У Києві відбулась акція «Наші ще не вдома» на підтримку зниклих безвісти і полонених військових
У суботу, 18 січня, в Києві На майдані Незалежності зібралось близько тисячі людей. Рідні та друзі з фото і прапорами бригад прийшли нагадати про своїх близьких, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
На плакатах українці розмістили такі написи: «Ми дочекаємося, безвісти зниклі не забуті!», «Я тебе чекаю! Я тебе шукаю!», «Знайдіть зниклих безвісти, поверніть з полону», «Боремося за них так, як вони боролися за нас», «Безвісти зниклі – не значить забуті!».
Сили РФ обстріляли з артилерії Станіслав на Херсонщині, загинув чоловік – влада
Війська РФ зранку обстріляли з артилерії село Станіслав на Херсонщині, повідомили у пресслужбі обласної військової адміністрації (ОВА).
«Через російську агресію у Станіславі загинув місцевий житель. Внаслідок ранкового артилерійського обстрілу смертельні поранення дістав 71-річний чоловік», – розповіли в ОВА.
Там зазначили, що «на момент ворожого удару загиблий перебував на вулиці».
В обласній адміністрації висловили співчуття рідним та близьким вбитого.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У Міноборони пояснили, що чекає на студентів, які не складуть іспит з військової підготовки
Проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів. У разі, якщо не скласти іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не вийде, повідомив заступник міністра оборони України Сергій Мельник.
«Хочу підкреслити те, що вона (БЗВП – ред.) є обов’язкова для всіх. І якщо студенти за якимись принципами не можуть скласти іспит чи склали його на «незадовільно», якщо вони відмовляються прийняти військову присягу, вони не зможуть у майбутньому проходити навчання у вищих навчальних закладах», – сказав Мельник.
З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах буде запроваджено базову загальновійськову підготовку. Вона складатиметься з теоретичного і практичного курсів. Теоретичний мають пройти і чоловіки і жінки. Практичний – обов'язковий для чоловіків. Водночас якщо жінки захочуть пройти практичний курс БЗВП, вони матимуть тоді пройти ВЛК, бути придатними до військової служби і стати на облік в ТЦК.
Раніше у Міноборони зазначали, що базова загальновійськова підготовка для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з вересня 2025 року.
За повідомленням, курс передбачає 300 академічних годин і складатиметься з двох частин:
- теоретична – 90 академічних годин, які студенти проходитимуть у закладах освіти
- практична – 210 академічних годин у навчальних частинах, центрах Збройних сил та інших установах.
Міноборони повідомляло, що президент Володимир Зеленський 15 січня підписав законопроєкт щодо змін до закону України про військовий обов’язок і військову службу. Закон передбачає зміни щодо прийняття громадян України на військовий облік, а також їх медичне обстеження під час проходження базової загальновійськової підготовки
18 травня минулого року набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
Ракетний удар по Запоріжжю: двоє людей вважаються зниклими безвісти – прокуратура
Внаслідок ранкової атаки російських військових по Запоріжжю двох людей й досі вважають безвісти зниклими, повідомили «Укрінформу» в ГУНП Запорізької області.
«Одна людина вийшла на зв’язок. Ще двоє – вважаються безвісти зниклими. Пошукові роботи тривають», – зазначили в пресслужбі.
Зранку 18 січня російські військові завдали ракетних ударів по Києву та Запоріжжю, повідомили представники місцевої влади.
Унаслідок російського обстрілу об’єкта інфраструктури в Запоріжжі 10 людей зазнали поранень. Постраждали житлові будинки, адмінбудівля та приватний транспорт, проінформував голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
«Одна жінка у важкому стані. Ще двоє жінок та троє чоловіків у стані середньої тяжкості. Усі постраждалі у лікарні. Медики надають необхідну допомогу. На місці влучань працюють п'ять бригад швидкої допомоги», – написав чиновник.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У російському Курську на мітинг вийшли переселенці з прикордонних районів
Кілька десятків жителів Суджанського, Коренєвського та Большесолдатського районів Курської області РФ вийшли на центральну площу обласного центру, щоб висловити невдоволення роботою місцевої влади та вимагати розв’язання житлових питань.
Переселенці, змушені залишити будинки через наступ ЗСУ та режим надзвичайної ситуації в регіоні, розповідають про затримки у наданні житлових сертифікатів і відсутність матеріальної допомоги.
До протестувальників вийшов тимчасовий виконувач обов’язків губернатора регіону Олександр Хінштейн. У відповідь на репліку однієї з учасниць зустрічі про те, що люди «залишилися бомжами», чиновник висловив незгоду та сказав, що всі отримають сертифікати на житло.
Хінштейн у цій розмові поклав провину на регіональних чиновників, заявивши про серйозні проблеми в управлінні та корупційні схеми. За словами Хінштейна, матеріали на деяких представників влади уже передані до правоохоронних органів.
Від серпня 2024 року в Курській області тривають бої зі Збройними силами України. Раніше президент РФ Володимир Путін усунув з посади колишнього губернатора Олексія Смирнова через невдоволення місцевих жителів, призначивши Хінштейна тимчасовим виконувачем обов’язків.
За 2024 рік Курська область отримала понад 60 мільярдів рублів допомоги, але затримки в розподілі коштів та бюрократична тяганина далі викликають невдоволення серед населення.
СБУ: в Києві затримали директора департаменту банку – «перераховував гроші окупаційним угрупованням»
Служба безпеки повідомила 18 січня, що затримала в Києві директора департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. За повідомленням спецслужби, він причетний до фінансування війни РФ проти України.
«Як встановило розслідування, фігурант регулярно перераховував свої гроші на потреби окупаційних угруповань Росії. Для цього уже після початку повномасштабної війни банкір відкрив рахунок на одній із найбільших у світі криптовалютних бірж. У подальшому через цю платформу фігурант переказував кошти на цифрові гаманці рашистів. Наразі правоохоронці встановлюють точні суми його «донатів», – указано в повідомленні.
СБУ заявляє, що співробітники спецслужби «задокументували злочини посадовця і затримали його за місцем проживання в Києві».
За повідомленням, під час обшуку в оселі затриманого «виявлено паспорт громадянина РФ, російські рублі, мобільні телефони та комп’ютер із доказами злочинів».
Затриманому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору), чоловік = перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Колишньому депутату Новинському повідомили про підозру в державній зраді
Співробітники Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України повідомили про підозру депутату кількох скликань від Партії регіонів та «Опозиційного блоку».
«Його підозрюють у державній зраді та розпалюванні релігійної ворожнечі та ненависті», – вказано в повідомленні.
Ім’я і прізвище в повідомленні не вказане, але викладені деталі вказують на Вадима Новинського.
«Як установило слідство, від самого початку збройної агресії РФ проти України, ще з 2014 року він просував російські наративи через інтерв’ю в засобах масової інформації, публічних виступах, а також у дописах на власному сайті та в соціальних мережах. Депутат намагався формувати в українському суспільстві антивладні та проросійські настрої, виправдовувати російську агресію тощо.
Проросійський депутат, виконував вказівки очільника Російської православної церкви патріарха Кирила (Гундяєва), протягом тривалого часу підтримував з ним тісне спілкування та перебував у його ієрархічному підпорядковані, тобто був так званим «куратором» від РПЦ та фактично представником релігійної організації іноземної держави в Україні», – інформують у Державному бюро розслідувань.
У грудні 2022 року СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ (МП), ексдепутат Вадим Новинський та тодішній намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь).
СБУ оголосила підозру колишньому ведучому телеканалів «Наш» та NewsOne
Служба безпеки України заявила 18 січня, що повідомила про підозру колишньому ведучому телеканалів «Наш» та NewsOne, які належали Віктору Медведчуку та Євгену Мураєву. Аналогічну підозру спецслужба висунула щодо гостя Youtube-каналу ексведучого, який «у лютому 2024 року вже отримав підозру від слідчих СБУ».
В СБУ заявляють, що підозра сформульована за частинами 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
«За матеріалами справи, після початку повномасштабної війни фігурант створив свій канал на відеохостингу Youtube, де продовжив поширювати наративи Кремля. Для цього блогер регулярно запрошував на свої ефіри проросійських «політекспертів», значна частина з яких наразі переховується в РФ. Під час інтерв’ю і сам автор, і гості студії неодноразово намагалися виправдати збройну агресію Росії проти України, а також воєнні злочини рашистів, зокрема ракетні удари по цивільній інфраструктурі нашої держави», – ідеться в повідомленні.
У СБУ вказують, що фігурантам справи загрожує до восьми років увʼязнення з конфіскацією майна.
У Калузькій і Тульській областях РФ після атаки дронів зафіксовані пожежі – влада
Унаслідок атаки дронів у місті Людиново стався спалах на території промислового підприємства, повідомив губернатор Калузької області Владислав Шапша увечері 17 січня. За даними російського посадовця, постраждалих немає. Метою атаки стала місцева нафтобаза, повідомили очевидці.
Губернатор Тульської області Дмитро Міляєв заявив, що під час нічної атаки українських безпілотників спалахнула ємність із пально-мастильними матеріалами на одному з підприємств регіону.
Як пише провладний російський телеграм-канал Shot, удари були завдані по підприємству в районі станції Дедилово та нафтобазі поряд з містом Узлова. Очільник регіону стверджує, що пожежа вже загашена і постраждалих немає.
У Смоленській області на території Починківського району вночі збито п’ять українських дронів, повідомив губернатор Василь Анохін. За його даними, постраждалих та руйнувань немає.
Повітряні сили заявляють про збиття двох російських балістичних ракет і 24 дронів
Повітряні сили ЗСУ повідомили, що в ніч на 18 січня 2025 року російські військові атакували Україну 39-ма ударними дронами типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів, а також застосували чотири балістичні ракети «Іскандер-М»/KN-23, пуски яких відбувалися з Воронезької та Брянської областей РФ.
«Станом на 08:00 підтверджено збиття двох балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23 на Київщині та 24 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Хмельницькій, Житомирській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Херсонській та Донецькій областях», – ідеться в повідомлені.
За даними Повітряних сил, 14 безпілотників-імітаторів були локаційно втрачені без негативних наслідків.
Окремо українські військові проінформували про те, як навіть збиті у щільній міській забудові ракети загрожують жителям.
«На жаль, унаслідок ворожого удару по Києву загинули люди – збиті балістичні ракети впали в Шевченківському районі міста. Частково зруйновано виробничу будівлю підприємства, пошкоджено будинки, вхід в метро, автомобілі та магістральний водогін. За попередніми даними, на даний час інформації про загиблих у Запоріжжі немає, тривають пошукові роботи, але є постраждалі, їм надається допомога. Противник ударив балістикою по одному з підприємств міста, також пошкоджено будинки і транспортні засоби», – ідеться в повідомленні Повітряних сил.
Унаслідок ракетних ударів, здійснених силами РФ близько 6:00, в Києві загинули четверо людей, ще троє були поранені, а в Запоріжжі число постраждалих сягнуло 10.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.