Доступність посилання

Радіація під ударом. До чого призвів удар російського дрона по укриттю ЧАЕС (фоторепортаж)

У ніч на 14 лютого, за кілька годин до початку Мюнхенської безпекової конференції, армія Росії атакувала дроном укриття, яке стримує радіоактивне випромінювання від 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Президент України Володимир Зеленський у Мюнхені заявив, що влучання не було випадковим: За його словами, дрон був на висоті 85 метрів, і радари не могли його бачити. Такої ж думки дотримується незалежна експертка Ольга Кошарна, з якою поспілкувався телеканал «Настоящее время: «Путін показує, що для нього не існує червоних ліній, що міжнародне ядерне співтовариство не знайшло способів контролювати і зупинити його терористичну ядерну діяльність. Він демонструє силу. І в першу чергу перед Мюнхенською конференцією».

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков цілеспрямований удар заперечив: він сказав, що «не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об'єктах атомної інфраструктури, інфраструктури ядерної енергетики».

На місці атаки зафіксували уламки дрона «Герань-2» (Shahed) із фугасною бойовою частиною. Попри те, що конструкція укриття пошкоджена, радіаційний фон залишається в межах припустимих значень, а витоку радіоактивних речовин не відбулося, повідомили у Службі безпеки України.

Який вигляд має укриття ЧАЕС після удару – дивіться у репортажі.


Зображення 16x9

Сергій Нужненко

Репортажний фотограф. Фотокореспондент Радіо Свобода з 2016 року.

instagram.com/serhii_nuzhnenko

Форум

XS
SM
MD
LG