Минуло вже 35 років, як впав головний символ «залізної завіси» між Сходом та Заходом – Берлінська стіна, що на території Німеччини розмежовувала ці два світи. «Антифашистський оборонний вал», як називали Берлінську стіну у Східній Німеччині, влада НДР встановила улітку 1961 року за сприяння СРСР. Офіційно це рішення пояснювали прагненням запобігти проникненню західних шпигунів. Насправді ж мур зробив зі Східного Берліну велику в’язницю під відкритим небом для мільйонів громадян, що прагнули втекти до свободи після розподілу Німеччини на зони впливу в результаті Другої світової війни.
За ті кілька десятиліть, поки стояла Берлінська стіна, тисячі людей все ж змогли вирватися зі Східного Берліну. Але щонайменше 140 людей загинули під час невдалих спроб втечі – багато з них були застрелені східнонімецькими прикордонниками.
Берлінську стіну зруйнували 9 листопада 1989 року на тлі масових протестів як у самій Східній Німеччині, так і за її межами. Разом зі стіною впала і «поліцейська держава», яку та символізувала. Радіо Свобода зібрало архівні фото стіни часів Холодної війни та показує ці місця 35 років по тому.