У Міністерстві освіти і науки заявляють, що для вступу кримчан в українські виші за спрощеною процедурою діятиме 35 освітніх центрів «Крим-Україна».
Як повідомляє прес-служба МОН, освітні центри працюватимуть з 4 червня і до 28 вересня у Дніпрі, Львові, Києві, Харкові, Херсоні, а також Запорізькій, Одеській та Миколаївській областях.
У міністерстві зауважують, що через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вишів материкової України за спрощеною процедурою – без складання ЗНО.
Як і минулого року, вступникам з анексованого півострова будуть надані квоти на місця держзамовлення.
«У 2016 році за бюджетними квотами були передбачені півтори тисячі місць, в 2017 – вже 2600. У нинішньому році ця цифра має бути не меншою, і змінилися лише терміни роботи освітніх центрів, строки подачі документів і зарахування на навчання», – розповіла представник МОН Світлана Кретович.
Для вступу за гарантованою квотою на бюджет абітурієнти мають подати заяву до одного з таких центрів, заповнити освітню декларацію (про предмети, що вивчались раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі ДПА й один за фаховим спрямуванням.
Через освітні центри «Крим-Україна» можна вступити до тих вишів, на базі яких вони діють.
У МОН додають, що якщо абітурієнт бажає навчатись в будь-якому іншому виші України, то він може вступати і за загальною процедурою.
У Міністерстві освіти і науки раніше наголошували, що дипломи й інші освітні документи, видані на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, не визнаються та не мають юридичної сили ні в України, ні в інших країнах світу.
Читайте також – Громадянство під питанням: кого в Криму можуть позбавити українського паспорта
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей.
За даними Мінсоцполітики, станом на 2 квітня в Україні зареєстровані 1 492 590 переселенців з Донбасу і Криму.