Рада безпеки ООН відхилила заклик щодо введення терміном на один місяць «гуманітарного» припинення вогню в Сирії, з ініціативою про що звернулися Кувейт і Швеція за підтримки США та Франції.
На закритому засіданні Ради безпеки ООН 8 лютого заступник генсекретаря ООН з гуманітарних питань Марк Локок закликав до припинення вогню з метою наданні гуманітарної допомоги цивільним у заблокованих районах Сирії.
Але, як повідомили дипломати, запит про припинення вогню був відхилений – для його затвердження забракло схвалення більшості з 15 членів Радбезу ООН і відсутності вето з боку п’яти постійних членів – США, Росії, Великобританії, Франції та Китаю.
Перед зустріччю посол Франції в ООН Франсуа Делатр закликав до негайного припинення вогню і безперешкодного доступу до цивільних працівників гуманітарних організацій.
«Східна Гута переживає облогу в стилі середньовіччя, що абсолютно неприйнятно», – сказав він 8 лютого.
Натомість Росія вустами свого посла в ООН Василя Небензі виступила проти заклику до припинення вогню з «гуманітарних» міркувань, назвавши його «нереалістичним».
Прес-секретар держдепартаменту США Гетер Науерт заявила 8 лютого, що Сполучені Штати «вкрай стурбовані ескалацією насильства» в провінції Ідліб, районі Східної Гути, неподалік Дамаска та в інших районах, яким загрожує урядовий режим і російські удари з повітря».
За даними ООН, близько 13 мільйонів сирійців потребують гуманітарної допомоги, в тому числі понад 6 мільйонів внутрішньо переміщених осіб в ході громадянської війни, яка почалася в 2011 році.