У День пам’яті і примирення у Дніпрі відбулася хода пам’яті, організована представниками громадських організацій. У ній взяли участь громадські активісти, волонтери, демобілізовані учасники боїв на сході України, представники пластунської організації.
Попереду колони учасники несли плакат із портретами провідника ОУН Степана Бандери і командувача УПА Романа Шухевича і написом «Діди воювали».
Учасники заходу з національною символікою, червоними маками пам’яті та квітами пройшли з центру міста до меморіального комплексу в Парку пам’яті і примирення, де поховані як радянські військові – учасники Другої світової війни, так і їхні супротивники – німці, угорці, румуни. Люди вшанували пам’ять усіх загиблих у війні хвилиною мовчання і поклали квіти до меморіалу.
За словами організатора заходу Сергія Карнози, захід відбувся у Дніпрі п’ятий рік поспіль. У попередні роки в Дніпрі відзначення цього дня проводили винятково за ініціативою громадськості.
Поліція стежила за проведенням ходи. Цьогорічній захід відбувся без інцидентів.
8 травня 2013 року під час першої мирної ходи пам’яті загиблих у Другій світовій війні на учасників акції в Дніпрі напали молодики спортивної статури, вони били людей, топтали Державний прапор України. Винуватців того інциденту досі не знайшли.
2015 року Україна вперше відзначила 8 травня як День пам'яті та примирення на офіційному рівні.