У контексті переговорів мали б обговорюватися звільнення полонених і гарантії безпеки, вважає президент Володимир Зеленський. Про це він заявив на пресконференції з президентом Туреччини Реджепом Теїпом Ердоганом 18 лютого.
«На сьогодні зрозуміло, що зброєю на полі бою в цій війні не переможе жодна зі сторін. Росія цього хотіла, не змогла, а в Україну не вірили, але она це довела і відстояла свою незалежність. Дуже непросто, високою ціною, життям своїх воїнів, своїх людей», – сказав він.
Читайте також: У Чечні можуть перебувати понад 150 українських військовополонених – Координаційний штаб
Зеленський додав, що перехід до дипломатії повинен призвести до справедливого миру. Водночас він звернув увагу на те, що сторони, які закликають до переговорів, не згадують про звільнення переговорів:
«Жоден із гравців, які ведуть сьогодні перемовини, або ставлять питання, чим може закінчитися, або які умови щодо перемир’я, подивіться: ніхто не говорить про повернення полонених, сама ситуація про це говорить... Для чого говорити ці зайві слова, що люди не повинні помирати, коли треба повернути тисячі людей, які сьогодні в полоні?»
Читайте також: «Наказ був: у полон не брати». Уперше російський військовий у суді розповідає про страти українських полонених
Зеленський додав, що не вважає, що президент РФ Володимир Путін хоче завершення війни, але «якщо є добра воля, точно йде обмін полоненими передусім».
Він також знову згадав, що Україні потрібні гарантії безпеки, щоб запобігти повторному вторгненню. На його думку, якщо Україна не може отримати членство в НАТО, залишаються «гарантії безпеки, які можуть діяти – сильна українська армія і можлива присутність військ інших країн».
За останніми даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, з російського полону вдалося повернути 4 131 людину: це як військовослужбовці, так і цивільні.
Форум