Доступність посилання

ТОП новини

Реєстр збитків від російської агресії почне приймати заяви про відшкодування 2 квітня


Літня жінка сидить перед зруйнованими будинками у місті Дружківка на Донеччині, 5 червня 2022 року
Літня жінка сидить перед зруйнованими будинками у місті Дружківка на Донеччині, 5 червня 2022 року

Реєстр збитків, завданих внаслідок російської агресії, почне приймати заяви про відшкодування з 2 квітня 2024 року, вказано на сайті організації.

«Рада RD4U вирішила відкрити Реєстр для подання заяв, доказів та пов’язаної інформації після того, як переконалась у наявності необхідної формальної та технічної бази», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що на першому етапі зосередяться на відшкодуванні за пошкодження чи руйнування житлового нерухомого майна. Очікується, що в цій категорії буде подано від 300 000 до 600 000 заяв.

Реєстр також планує відкрити додаткові категорії, приділяючи увагу заявам від осіб, які найбільше постраждали від війни, а також заявам щодо пошкоджень або руйнувань об’єктів критичної інфраструктури України.

Заяви можна буде подати через застосунок «Дія».

Напередодні у Києві запрацював офіс Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Під час відкриття генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич зазначила, що штаб-квартира Реєстру збитків розташована в Гаазі, але офіс у Києві потрібен для підтримки робочих зв’язків з українськими органами влади. Крім того, в представництві будуть підтримувати потенційних заявників.

Про створення Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, оголосили у травні 2023 року. На той момент понад 40 країн та ЄС приєдналися або висловили намір приєднатися до угоди про Реєстр збитків.

Відомо, що потреби на відбудову України складають вже майже 486 мільярдів доларів. Такі результати третьої оцінки збитків і потреб (RDNA3), яку український уряд провів спільно зі Світовим банком.

RDNA3 – це оцінка збитків і потреб на відновлення України, над якою спільно працюють уряд, Світовий банк, Єврокомісія, ООН та інші партнери. Вона включає завдання від Багатосторонньої координаційної платформи донорів, а також інвестиційні пріоритети уряду України щодо відновлення країни.

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG