Доступність посилання

Звільненого в ході обміну між РФ і США Олександра Винника доправили до Москви


На день раніше стало відомо, що влада США передає росіянина Олександра Винника (на фото) в обмін на звільнення з російської в’язниці американця Марка Фогеля
На день раніше стало відомо, що влада США передає росіянина Олександра Винника (на фото) в обмін на звільнення з російської в’язниці американця Марка Фогеля

Звільненого під час обміну з Вашингтоном Олександра Винника, якому в США висунули звинувачення в кіберзлочинах і відмиванні грошей, доправили літаком із Туреччини до московського аеропорту «Внуково».

Про приземлення пізно ввечері 13 лютого джета Mitsubishi Challenger з Винником на борту повідомило, зокрема, російське державне агентство ТАСС із посиланням на авіаційні служби. Адвокат Винника підтвердив, що це саме той рейс, на якому летів його підзахисний.

Раніше з посиланням на адвоката Аркадія Буха повідомлялося, що Олександра Винника доставили до Стамбула, звідки він потім вилетів до Росії.

На день раніше стало відомо, що влада США передає росіянина Олександра Винника в обмін на звільнення з російської в’язниці американця Марка Фогеля. Шкільного вчителя і колишнього співробітника посольства США в Росії відпустили із ув’язнення 11 лютого. Він уже повернувся до Сполучених Штатів.

Фогель був засуджений у Росії у 2022 році у справі про наркотики. Його засудили до 14 років колонії. У суді американець говорив, що використовував марихуану з медичною метою, що підтверджувалося його медичними документами. Він також стверджував, що не знав про чинну в Росії заборону на марихуану.

Олександр Винник – один із керівників біржі криптовалют BTC-e. Його затримали у 2017 році в Греції за звинуваченням у сприянні здирництву, крадіжці особистих даних і торгівлі наркотиками. Росіянина екстрадували до Франції, де його засудили до п’яти років ув’язнення за створення шкідливого програмного забезпечення, а звідти – до Сполучених Штатів. Його екстрадиції домагалася і Росія, але безуспішно.

У травні минулого року Винник визнав у США провину у змові з метою відмивання грошей і погодився співпрацювати зі слідством. Він утримувався у в’язниці у Каліфорнії, проте вирок у США йому винести не встигли. Росіянину загрожувало до 50 років ув’язнення.

Москву звинувачують у тому, що вона переслідує громадян США, затримуючи їх за сфабрикованими звинуваченнями, щоб потім використовувати як розмінну монету в переговорах про повернення росіян, засуджених за злочини в США й інших західних країнах.

Кілька громадян США залишаються за ґратами в Росії після обміну 1 серпня 2024 року. Тоді Москва погодилася звільнити 16 осіб в обмін на вісьмох засуджених за злочини росіян, що відбували тюремні терміни в США і Європі.

Форум

XS
SM
MD
LG