Міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох фізичних осіб і п’ятьох компаній, які, за даними американської влади, залучені до надання нафти і фінансування сирійському уряду.
У заяві, оприлюдненій 6 вересня, йдеться про те, що до списку потрапив Мухаммед аль-Катірджі і його компанія з перевезень, які, за даними міністерства, сприяють торгівлі паливом між сирійською владою й екстремістським угрупованням «Ісламська держава», а також постачали зброю до Сирії з Іраку.
Катірджі має тісні відносини з урядом президента Сирії Башара Асада і працював безпосередньо з «ІД», щоб забезпечити її нафтопродуктами, йдеться в заяві.
Також під санкції потрапили мережа, яка працює в Сирії, Лівані й Об'єднаних Арабських Еміратах над забезпеченням поставок палива до Сирії, повідомляє влада США.
Міністр фінансів США Стівен Мнучин наголосив, що Сполучені Штати і надалі застосовуватимуть санкції проти тих, хто сприяє «кривавому режиму Асада й підтримує «Ісламську державу».
Нещодавно США закликали сирійські урядові сили і їхніх союзників, зокрема Росію, уникнути масштабного кровопролиття в провінції Ідліб, останньому утримуваному повстанцями регіоні.
Урядові сили Сирії раніше заявили, що готують масштабний наступ на повстанців у провінції Ідліб.
В ООН і Держдепартаменті США побоюються гуманітарної катастрофи в Ідлібі в разі початку наступу. В Ідлібі живе близько трьох мільйонів цивільних. В ООН заявляли, що близько 800 тисяч із них можуть бути змушені залишити свої будинки в разі масштабних бойових дій.
Внаслідок війни в Сирії від 2011 року загинули понад 400 тисяч людей, мільйони були змушені переїхати.