Доступність посилання

FT: угода між США та Україною під загрозою зриву


Як пише FT, американці хочуть, щоб українці підписали як рамкову угоду, так і детальну угоду про фінансування, яка б завершила повну угоду про надра у середу
Як пише FT, американці хочуть, щоб українці підписали як рамкову угоду, так і детальну угоду про фінансування, яка б завершила повну угоду про надра у середу

США та Україна зіткнулися з перешкодами в останню хвилину перед підписанням угоди щодо корисних копалин, пише The Financial Times з посиланням на свої джерела.

За даними видання, виникли проблеми, коли літак віцепрем'єр-міністра України Юлії Свириденко прямував до Вашингтона, і команда міністра фінансів Скотта Бессента сказала їй, що вона повинна «бути готовою підписати всі угоди або повернутися додому», розповіли три людини, знайомі з цим питанням.

Як пише FT, американці хочуть, щоб українці підписали як рамкову угоду, так і детальну угоду про фінансування, яка б завершила повну угоду про надра у середу, повідомили два українських чиновники.

Одна особа, знайома з позицією США, повідомила в середу, що переговори не завершилися через те, що Україна намагалася переглянути умови, узгоджені на вихідних.

За словами співрозмовника, високопосадовці США були стурбовані тим, що це зменшить прозорість і підзвітність, але угода все ще може бути підписана вже в середу, якщо Україна повернеться до початкових умов.

«Президент Трамп сказав, що настав час це зробити, і ми рухаємося з усією можливою швидкістю в цьому напрямку. Сполучені Штати віддані швидкому укладенню цієї життєво важливої угоди і забезпеченню тривалого миру в Україні», – заявив представник Міністерства фінансів США.



Представники України, як пише видання, кажуть, що не можуть підписати обидва документи в середу, оскільки угода про фонд має бути ратифікована парламентом їхньої країни, перш ніж її можна буде підписати.

Раніше cьогодні агенція Bloomberg з посиланням на джерело повідомила, що Україна готова підписати зі США угоду про природні ресурси, міністр економіки України Юлія Свириденко перебуває на шляху до Вашингтона для підписання угоди.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який минулого тижня перебував з візитом у США, озвучив очікування, що цю угоду підпишуть протягом найближчої доби.

У рамках угоди США і Україна прагнутимуть створити умови для «збільшення інвестицій в гірничодобувну промисловість, енергетику і пов’язані з ними технології в Україні», йдеться в проєкті документа, з яким ознайомилися медіа. Вашингтон також визнає наміри Києва, щоб угода не суперечила його планам щодо вступу до ЄС.

Також повідомлялося, що США погодилися, що лише майбутня військова допомога, яку вони можуть надати Україні після підписання угоди, буде зарахована до їхнього внеску до фонду, згідно з документом.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль днями заявив, що Вашингтон відмовився від свого наполягання на включенні в угоду допомоги на десятки мільярдів доларів, наданої з початку російського вторгнення.

Про це Шмигаль заявив після зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій обговорювали, серед іншого, цю угоду.

Читайте також: «Жодної такої міжнародної угоди ніколи в світі не було» – що (не) так із новою угодою про надра?

Трамп просував угоду з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, але її було відкладено після того, як зустріч Трампа та президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

Форум

XS
SM
MD
LG