Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба повідомив, що вирішив відмовити конкурсній комісії в призначенні переможців конкурсу на 27 керівних посад до територіальних управлінь відомства.
«Я сьогодні вирішив відмовити конкурсній комісії у призначенні кандидатів на 27 керівних посад», – сказав Труба.
За його словами, один із переможців фігурує в кримінальному провадженні щодо державної зради, інший кандидат з членами його родини фігурують в кількох кримінальних провадженнях щодо легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, ще один кандидат – «тісно спілкується з представниками сепаратистів», інші два – куми, котрі «разом розпочинали свій робочий шлях, разом просувалися по професійній драбині».
«Про майно кандидатів, про гектари землі, про їхню приналежність до незаконного отримання коштів ми можемо говорити багато, але на все це повинна дати відповідь НАЗК. Відповіді на всі ці питання я, а також ви всі могли побачити і почути в результатах поліграфу. І я міг з'ясувати особисті, моральні, професійні і ділові якості кожного з кандидатів. Але відповіді було знищено», – сказав Труба.
За його словами, рішення не вплине на плани запустити ДБР у вересні.
«З приводу заміщення або призначення виконувачів обов'язків. Існує інша комісія, внутрішня, яка також проводить набір працівників у центральний і територіальні апарати. І заступників керівників територіальних управлінь обирає саме внутрішня комісія. Тому будуть призначені заступники, документи на яких перебувають на вивченні у мене», – зазначив Труба.
18 липня зовнішня комісія оголосила переможців конкурсу на 27 керівних посад у ДБР.
Рада громадського контролю при Державному бюро розслідувань була стурбована результатами конкурсу.
Представництво ЄС в Україні заявило про суттєві порушення прав людини, до яких, як стверджується, причетні деякі кандидати, а також про їхню можливу причетність до корупційних правопорушень і висловило сумніви щодо їхньої доброчесності.
Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган, створений для розслідування злочинів (у тому числі корупційних, не підслідних НАБУ) високопосадовців, суддів, співробітників Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, екс-президентів та членів уряду.