Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що рішення президента США Дональда Трампа назвати президента України Володимира Зеленського диктатором було «неправильним і небезпечним».
«Просто неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського», – сказав він в інтерв’ю виданню Der Spiegel, зазначивши, що Зеленський є обраним главою держави.
«Те, що належні вибори не можуть бути проведені під час війни, відповідає вимогам української Конституції та виборчого законодавства», – додав Шольц.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон у відповідь на запитання журналіста про те, що Трамп назвав українського президента Володимира Зеленського «диктатором», сказав, що це «неправильний» опис.
«Президент Зеленський обраний демократичним шляхом. Я думаю, що ніхто не хоче виборів більше, ніж Україна, тому що вибори означатимуть, що в Україні є мир і що вони можуть знову керувати своєю країною», – сказав Крістерссон, якого цитує AFP.
Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського «диктатором без виборів», який ризикує втратити свою країну, якщо не буде «рухатися швидко».
«Він відмовляється від виборів, має дуже низький рейтинг в українських опитуваннях, і єдине, що у нього добре виходить – це грати на Байдені «як на скрипці». Диктатор без виборів, Зеленському краще рухатися швидко, інакше у нього не залишиться країни», – написав він у своїй соцмережі Truth Social 19 лютого.
Читайте також: Не для підготовки до виборів – голова ЦВК пояснив, навіщо комісія оновлює дані
Пʼятирічний термін повноважень президента України Володимира Зеленського мав закінчитися в травні 2024 року після виборів у березні, і президент Росії Володимир Путін заявив, що не буде вести переговори з Зеленським, оскільки той не матиме повноважень підписати мирну угоду.
Конституція України забороняє проводити вибори в умовах воєнного стану, який було введено, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.
За словами Дональда Трампа, це не Росія вимагає проведення виборів в Україні, а це «об’єктивна ситуація», адже виборів уже давно не було.
Читайте також: «Живе в дезінформаційному просторі» – Зеленський відповів Трампу на оцінку його популярності
Оприлюднене 19 лютого опитування, проведене на початку лютого Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), демонструє: понад половина (57%) українців довіряють президентові Володимиру Зеленському, не довіряють йому 37% учасників дослідження.
Щодо фінансової допомоги США Зеленський розповів 19 лютого, що від США Україна отримала 67 мільярдів доларів військової допомоги і 31,5 мільярдів доларів прямої фінансової допомоги в бюджет.
«Я думаю, що треба розібратися з допомогою. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. У нас все дуже зрозуміло. Нам війна коштувала 320 мільярдів доларів. 120 мільярдів – це ми, народ України – платники податків, 200 мільярдів – це США І Європейський союз», – сказав Зеленський.
Форум