Доступність посилання

ТОП новини

52% українців хочуть швидкого завершення війни шляхом переговорів – опитування Gallup


За даними опитування, найбільше падіння підтримки подовження бойових дій до перемоги відбулося в регіонах, віддалених від лінії фронту
За даними опитування, найбільше падіння підтримки подовження бойових дій до перемоги відбулося в регіонах, віддалених від лінії фронту

52% українців хотіли б, щоб Україна якнайшвидше домовилася про припинення війни. Водночас 38% вважають, що країна повинна продовжувати воювати до перемоги, свідчать результати опитування американського інституту Gallup, проведеного в серпні та жовтні 2024 року.

Зазначається, що наприкінці лютого 2022 року громадська думка значно відрізнялася – 73% опитаних українців віддавали перевагу боротьбі до перемоги.

У 2023 році підтримка боротьби до перемоги знизилася, але все ще 63% опитаних віддали перевагу продовженню боротьби, а не досягненню миру шляхом переговорів (27%). Цього року втома посилилася, вперше досягнувши більшості.

За даними опитування, найбільше падіння підтримки боротьби до перемоги відбулося в регіонах, віддалених від лінії фронту, зокрема в Києві (на 39 відсоткових пунктів) та на заході (на 40 пунктів). Серед українців, які проживають на сході країни, більш ніж удвічі більше людей хочуть, щоб війна закінчилася якомога швидше (63%), ніж продовжувалася (27%).

У досліджені зазначається, що значна частина українців, які виступають за швидке завершення війни, вважають, що Україна повинна бути готовою поступитися частиною території в обмін на мир. Більше половини цієї групи (52%) згодні з тим, що Україна повинна бути відкритою до певних територіальних поступок як частини мирної угоди для припинення війни, тоді як 38% не згодні з цим, а ще 10% не знають.

«Навіть серед українців, які виступають за те, щоб воювати, доки їхня країна не переможе у війні, є свідчення того, що їхнє уявлення про «перемогу» змінюється. У 2022 і 2023 роках переважна більшість (92% і 93% відповідно) українців, які виступали за продовження боротьби, вважали, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року, включно з Кримом. Хоча у 2024 році таких все ще була переважна більшість, цей показник знизився до 81%», – йдеться у дослідженні.

Опитування американського інституту Gallup, який займається дослідженням громадської думки, було проведено в серпні та жовтні 2024 року. У 2023 і 2024 роках деякі окуповані території, які перебувають під російським контролем, були виключені з дослідження через відсутність покриття українських мобільних операторів. Виключення становить приблизно від 10% до 12% населення.

4 листопада Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, згідно з яким більшість опитаних (63%) «готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно». Тоді, як зауважили соціологи, між лютим і жовтнем 2024 року вперше було зафіксовано зниження частки тих, хто «готовий терпіти війну стільки, скільки буде потрібно».

Як свідчать результати соцопитування Центру Разумкова, проведеного у вересні, зросла до 35% частка українців, які вважають, що переговори з Росією – «це дієвий спосіб досягнення миру, яким слід скористатися вже зараз».

Форум

XS
SM
MD
LG