Доступність посилання

ТОП новини

Генсек ООН пояснив, чому світ має відмовитися від використання викопного палива


«Галузь викопного палива та ті, хто її підтримує, несуть особливу відповідальність», – генсек ООН
«Галузь викопного палива та ті, хто її підтримує, несуть особливу відповідальність», – генсек ООН

Країни світу мають відмовитися від викопного палива, аби запобігти кліматичній катастрофі, зазначив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на пресконференції після зустрічі з лідерами громадянського суспільства з питань клімату.

«Нинішня політика веде до підвищення температури у світі на 2,8 градуса до кінця століття. Це означає катастрофу, проте колективна реакція залишається жалюгідною. Ми несемося назустріч катастрофі з широко розплющеними очима, і багато хто готовий видавати бажане за дійсне, використовуючи неперевірені технології та простенькі рішення. Настав час прокинутися й зробити крок уперед», – зазначив генсек ООН.

За словами Гутерреша, схвалене країнами обмеження глобального підвищення температури на рівні 1,5 градуса Цельсія все ще можливе, але це «потребуватиме скорочення викидів вуглекислого газу на 45% до 2030 року».

Генсек закликав до «негайних глобальних дій, аби домогтися нульових викидів, розпочавши із головного винуватця кліматичної кризи – «індустрії викопного палива».

За його словами, країни мають поступово відмовлятися від викопного палива, «намагаючись залишити нафту, вугілля й газ у землі, де їм саме місце», і значно збільшити інвестиції у відновлювані джерела енергії.

«Галузь викопного палива та ті, хто її підтримує, несуть особливу відповідальність», – зазначив він, відзначивши її рекордний дохід у обсязі 4 трлн доларів торік.

На переконання генсека ООН, галузь, що «працює на викопному паливі, має використовувати свої величезні ресурси для стимулювання, а не перешкоджання глобальному переходу на відновлювані джерела енергії».

Норвегія є одним із найбільших європейських експортерів викопного палива, війна в Україні збільшила її доходи. Минулого року країна надала Україні понад 10 мільярдів крон (1 мільярд доларів) цивільної та військової допомоги.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країни Європи почали пошуки альтернатив російським енергоносіям, що різко підвищило попит на нафту та газ Норвегії.

XS
SM
MD
LG