Доступність посилання

Офіс Зеленського навів деталі припинення вогню, яке запропонували учасники зустрічі в Києві


На зустріч «коаліції охочих» із президентом України Володимиром Зеленським (у центрі) до Києва прибули лідери Німеччини Фрідріх Мерц (ліворуч), Франції Еммануель Макрон (другий ліворуч), Великої Бринатії Кір Стармер (другий праворуч) і Польщі Дональд Туск
На зустріч «коаліції охочих» із президентом України Володимиром Зеленським (у центрі) до Києва прибули лідери Німеччини Фрідріх Мерц (ліворуч), Франції Еммануель Макрон (другий ліворуч), Великої Бринатії Кір Стармер (другий праворуч) і Польщі Дональд Туск

Припинення вогню має початися 12 травня і повинно бути безумовним – про це йдеться в заяві, оприлюдненій Офісом президента увечері в суботу за підсумками зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини, Польщі та Великої Британії в Києві.

«(Сторони – ред.) погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію», – йдеться в тексті.

Учасники зустрічі вимагають, щоб припинення вогню було всеосяжним – у повітрі, на морі та на суші. Це потребує ефективного моніторингу, який може бути «успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами».


Протягом 30 днів дії перемир’я, за заявою, дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.

Водночас сторони підкреслили «надзвичайну важливість» зміцнення Сил оборони як головної гарантії суверенітету й безпеки України:

«Основним елементом гарантій безпеки України також мають стати гарантійні сили (контингент)».

Підписанти також вважають, що в разі відмови Росії від повного й безумовного припинення вогню «слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот».

Також сторони домовились ухвалити «потужний» 17-й пакет санкцій Євросоюзу й скоординувати його з санкціями Великої Британії, Норвегії та Сполучених Штатів.

«Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7», – зазначено в заяві.


Крім того, партнери висловили готовність продовжувати оборонну підтримку України. Це передбачатиме «фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів».

У Києві на засіданні «коаліції охочих» ухвалили рішення про повне і безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів, яке має початися 12 травня.

Після зустрічі «коаліції охочих» у Києві всі п’ять лідерів – Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер – провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.

Президент США Дональд Трамп у четвер, після телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною. У іншому разі, попередив Трамп, Вашингтон та його партнери запровадять подальші санкції.

Європейські лідери закликають Росію до припинення вогню
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Форум

XS
SM
MD
LG