Доступність посилання

Керівництво оборонного заводу затримали за підозрою в постачанні ЗСУ бракованих снарядів


За даними слідства, керівництво заводу мало поставити війську оптові партії 120-х мінометних пострілів (ілюстраційне фото)
За даними слідства, керівництво заводу мало поставити війську оптові партії 120-х мінометних пострілів (ілюстраційне фото)

Служба безпеки України розслідує постачання бракованих мінометних боєприпасів Збройним силам України – про це відомство повідомило 29 квітня.

За повідомленням, правоохоронці затримали генерального директора оборонного заводу в Дніпропетровській області та його першого заступника, які «поставили до ЗСУ партію боєприпасів, що виявилися непридатними до бойового застосування». Також затримали екскерівника одного з військових представництв Міністерства оборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.

Як встановило слідство, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ. За документами, підприємство мало поставити війську оптові партії 120-х мінометних пострілів.

Читайте також: «Яйця по 17 грн»: НАБУ заявило про розкрадання понад 733 млн грн на закупівлях для ЗСУ

«Утім, для серійного виробництва снарядів фігуранти використовували неякісні матеріали та виконували роботи з дефектом, що призвело до не спрацювання капсуля основного метального заряду та відсутності стабільної роботи всього порохового заряду. Також до складу боєприпасів входили додаткові метальні заряди, які не відповідають стандартам бойового застосування», – йдеться в повідомленні.

За даними Офісу генпрокурора, за договором, завод мав надати боєприпаси на понад 11 мільярдів гривень.

«Згідно висновків експертизи, під час виробництва снарядів використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений до використання в зарядах до 120 мм мінометних пострілів, що призвело до нестабільної роботи усього порохового заряду. Крім того, капсулі-запалювачі були з дефектом, що призводило до осічок», – уточнює прокуратура.


СБУ додає, що в такий спосіб керівництво заводу намагалося здешевити виробництво, щоб отримати більший прибуток. До схеми також залучили посадовців військового представництва, які мають контролювати якість оборонної продукції. За матеріалами справи, військові чиновники свідомо внесли неправдиві відомості до звітної документації.

«Як наслідок, на фронт потрапило 120 тис. непридатних до використання пострілів, що було підтверджено висновками фахової експертизи», – додає служба.

Правоохоронці повідомили чотирьом людям про підозру за статтею про перешкоджання законній діяльності ЗСУ. У разі обвинувального вироку їм загрожує 15 років тюрми.

У березні Громадська антикорупційна рада (ГАР) при Міноборони звинуватила колишніх високопосадовців Агенції оборонних закупівель у тому, що в 2024 році вони вчинили службову недбалість через закупівлю бракованих боєприпасів.

Форум

XS
SM
MD
LG