Суд переніс засідання у справі колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, обвинуваченому у зловживанні службовим становищем.
Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, наступне засідання відбудеться 17 квітня – тоді розглянуть клопотання про зміну запобіжного заходу.
Також після закінчення судового засідання Роман Насіров відмовився пояснити ЗМІ мотиви своєї мобілізації.
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду клопотання про зміну запобіжного для Насірова на більш суворий – тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 75 млн грн.
У прокуратурі нагадали, що 9 квітня обвинувачений не з’явився до суду, в його захисник подав клопотання про зупинення кримінального провадження у зв’язку з мобілізацією підзахисного.
САП звертає увагу, що ця справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок, проте мобілізація одного з обвинувачених призведе до затягування справи – у підсумку він може уникнути відповідальності.
Читайте також: Насіров прокоментував скасування наказу про його мобілізацію
Колишнього голову ДФС та керівника департаменту служби обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Сторона обвинувачення вважає, що Насіров протягом 2015–2016 років, діючи в інтересах народного депутата України VIII скликання, особисто схвалив низку «необґрунтованих та незаконних рішень» про розстрочення податкового боргу та зобов’язань ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр».
За даними слідства, ці рішення були схвалені за відсутності належного «обґрунтування та законних підстав» і спричинили ненадходження до держбюджету понад 2 млрд грн. Захист Насірова і він сам ці звинувачення заперечують.
Адвокати Насірова 9 квітня повідомили,що він був мобілізований до лав Збройних сил України і тому не зміг прибути на засідання суду.
Після розголосу Військова служба правопорядку 10 квітня повідомила, що проводить розслідування щодо призову екскерівника ДФС Романа Насірова.
Попередньо відомство встановило, що він добровільно виявив бажання служити в лавах ЗСУ, призов був «здійснений за наказом по стройовій частині командира в/ч А0139 від 07.04.2025». Водночас, за попередніми даними, командир військової частини визнав наказ протиправним і скасував його.
У травні 2023 року парламент ухвалив зміни, що дозволяють звільнення засуджених через укладання контракту на військову службу, однак виключив таку можливість для фігурантів справ про топкорупцію. Transparency International Ukraine наголошує, що ця норма покликана унеможливити уникнення відповідальності за тяжкі корупційні злочини під виглядом військової служби.
Насіров є фігурантом ще однієї справи. 17 жовтня 2022 детективи НАБУ повідомили про підозру в одержанні хабаря в особливо великому розмірі колишньому голові ДФС та в пособництві в її одержанні його раднику.
За версією слідства, очільник ДФС України за посередництва свого радника одержав понад 722 мільйони гривень неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ агрохолдингу у розмірі понад 3,2 мільярда гривень.
У цій справі 10 квітня суд продовжив Насірову термін дії запобіжного заходу до 10 червня. Підсудний зобов’язаний прибувати за викликом до суду, не відлучатися за межі Київської області без дозволу суду, утриматися від спілкування з іншими фігурантами справи, здати всі документи для виїзду за кордон і носити електронний засіб контролю.
Форум