Доступність посилання

ТОП новини

Військове керівництво звернулося до Ради через повернення виплат у 30 000 грн – Арахамія


У листі пропонується створити робочу групу з представників Верховної Ради, Кабміну, Генерального штабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроект, який урегулює питання оплати.
У листі пропонується створити робочу групу з представників Верховної Ради, Кабміну, Генерального штабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроект, який урегулює питання оплати.

Військове керівництво просить доопрацювати до кінця травня рішення щодо повернення щомісячних доплат у 30 000 грн військовим. Про це повідомив керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, оприлюднивши відповідний лист.

Автори листа вважають, що проєкт закону №8312 «не вирішує коло проблем, пов’язане з грошовою винагородою військовослужбовців».

«Підхід до оплати праці має бути більш диференційованим і розробленим з представниками військовослужбовців та командування. Ще більш важливо, аби справедлива системи оплати існувала не лише на папері, але й була забезпечена відповідними видатками. Адже розчарування військовослужбовців черговим актом популізму може мати негативні, фатальні для країн наслідки», – йдеться у зверненні.

У листі пропонується створити робочу групу з представників Верховної Ради, Кабміну, Генерального штабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроект, який урегулює питання оплати. До цього часу пропонують не розглядати законопроєкт №8312-П, який передбачає скасування останніх законодавчих змін щодо оплати праці військовослужбовцям.

Лист підписали міністр оборони Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, начальник Генерального Штабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь, голова СБУ Василь Малюк.

Із 1 лютого порядок виплат військовим було змінено. Новий порядок передбачав, що виплати залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань. Зокрема, надбавку в 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім, хто виконує бойові завдання на передовій, а 30 тисяч отримуватимуть ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

Проте 10 квітня Верховна Рада проголосувала за правку у законопроєкт N8312, яким може бути повернуто щомісячні виплати військовим у розмірі 30 тисяч гривень. Документ передбачає, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень, незалежно від покладених на них завдань чи районів проходження служби. Цей закон ще не набув чинності, оскільки його не підписав президент.

Як повідомляв тоді депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, ця надбавка має повертатися завдяки «економії на скорочені зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат)». Але, за словами депутата, це «дуже мала економія».

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Ваграм Степанян в інтерв’ю агентству «Інтерфакс» заявив, що законопроєкт №8312 не визначає джерел фінансування додаткових витрат, тому може призвести до негативного впливу на економіку. За його словами, позики для фінансування таких видатків можуть поставити під іще більшу загрозу стійкість боргу України, який уже перебуває під тиском.

XS
SM
MD
LG