Доступність посилання

Молдова викликала посла Росії через порушення дронами РФ повітряного простору країни


Російський безпілотник, який помітили на сільськогосподарському полі біля села Чумай Тараклійського району Молдови, 13 лютого 2025 року
Російський безпілотник, який помітили на сільськогосподарському полі біля села Чумай Тараклійського району Молдови, 13 лютого 2025 року

Міністерство закордонних справ Молдови викликає посла Росії в Кишиневі після того, як кілька російських безпілотників залетіли на територію країни в ніч з 12 на 13 лютого під час масованої атаки Росії на Україну, пише молдовська служба Радіо Свобода.

Міністерство закордонних справ заявило, що вимагатиме офіційних пояснень від посла Росії в Кишиневі і «висловить рішучий протест проти цих неприйнятних дій».

Останні інциденти з безпілотниками президентка Майя Санду охарактеризувала як «дуже серйозні».

Водночас глава держави визнала, що Молдова не має необхідних можливостей для захисту від «таких загроз», але додала, що влада продовжить розвивати партнерські відносини з європейськими країнами і модернізувати армію для забезпечення безпеки.

Вранці поліція Молдови повідомила, що на кордоні з Україною виявлено два дрони. Один з них на сільськогосподарському полі біля села Чумай Тараклійського району, а інший вибухнув у полі приблизно за 1,5 кілометри від Чадир-Лунга.

Читайте також: Повітряні сили звітують про збиття 85 російських дронів протягом нічної атаки

Згодом Санду наголосила, що безпілотники «Шахеди» порушили повітряний простір, два з них вибухнули на території країни, «поставивши під загрозу життя молдован».

Вже було зафіксовано кілька випадків порушення повітряного простору Молдови ракетами і безпілотниками, запущеними Росією в бік України.
Нещодавно країна схвалила Стратегію нацоборони, яка включає серед «напрямків дій» розвиток можливостей спостереження за повітряним простором.

У документі зазначається, що війна в сусідній країні підкреслила «критичну важливість оснащення збройних сил сучасною і надійною системою протиповітряної оборони». Республіка Молдова має розробити «інтегровану систему раннього попередження».

За підрахунками видання «Верстка», за час повномасштабної війни в Україні (станом на вересень 2024 року) уламки ракет та безпілотників понад 30 разів знаходили на території сусідніх країн, таких як Румунія, Польща, Молдова, Болгарія, Хорватія та Білорусь.

Форум

XS
SM
MD
LG