Після рішення президента США запровадити санкції проти Міжнародного кримінального суду голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що МКС повинен мати можливість «вільно вести боротьбу з глобальною безкарністю».
«МКС гарантує відповідальність за міжнародні злочини і дає голос жертвам у всьому світі. Він повинен мати можливість вільно вести боротьбу з глобальною безкарністю», – написала вона у соцмережі Х.
Вона додала, що Європа завжди виступатиме за справедливість і повагу до міжнародного права.
Глава Європейської Ради Антоніу Кошта заявив, що «санкції проти МКС загрожують «незалежності суду і підривають систему міжнародного кримінального правосуддя в цілому». Як пише AFP, про це він написав у соцмережі Х, але зараз цього допису немає.
Читайте також: Міжнародний кримінальний суд «засуджує» санкції США і обіцяє далі «забезпечувати правосуддя»
Президент США Дональд Трамп 6 лютого підписав указ про запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду «за переслідування Сполучених Штатів та їхніх союзників». У документі йдеться, що проти осіб, які беруть участь у розслідуваннях щодо американців або їхніх союзників, а також членів їхніх сімей запроваджуються фінансові та візові санкції.
«МКС, не маючи законних підстав, узяв на себе юрисдикцію і розпочав попереднє розслідування щодо персоналу США та деяких їхніх союзників, включно з Ізраїлем, і далі зловжив своїми повноваженнями, видавши необґрунтовані ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галанта», – йдеться в указі.
Під час роботи першої адміністрації Трампа у 2020 році Вашингтон запровадив санкції проти головного прокурора МКС Фату Бенсуда та директора департаменту з питань юрисдикції Факісо Бенчочохо у зв’язку з розслідуванням імовірних воєнних злочинів США в Афганістані.
США та Ізраїль не є учасниками Римського статуту, на підставі якого в 2002 році був створений МКС. Статут підписали 137 країн, ратифікували 125 держав.
Форум