Доступність посилання

ТОП новини

Потрібне «особисте лідерство» канцлера Німеччини, аби змусити Росію до переговорів – посол України


На думку Андрія Мельника, переговори з Росією наразі є «недостатньо суворими»
На думку Андрія Мельника, переговори з Росією наразі є «недостатньо суворими»

Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц повинен продемонструвати лідерство в конфлікті між Росією та Україною – таку думку висловив посол України в Німеччині Андрій Мельник у інтерв’ю агентству Reuters.

«Сьогодні нам потрібне особисте лідерство канцлера Олафа Шольца, аби змусити президента Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. Це стане лакмусовим папірцем для нової зовнішньої політики», – заявив Мельник.

На думку посла, переговори з Росією наразі є «недостатньо суворими» і не дали результатів. Він застеріг, що пасивна позиція Заходу може мати «фатальні наслідки» для України.

Читайте також: Україна просить «друзів» у Сенаті США підтримати санкції проти «Північного потоку-2» – Зеленський

Мельник також знову розкритикував російський газопровід «Північний потік-2».

«Помилки минулого не можна повторювати. Новий уряд повинен діяти превентивно і вже сьогодні ухвалити політичне рішення, щоб прибрати «Північний потік-2» з дна Балтійського моря», – зазначає дипломат.

Він закликав нову коаліцію в Німеччині «не проґавити історичну можливість посилити безпеку на європейському континенті», вказавши на ключову роль Берліна в інтеграції України до НАТО.

Читайте також: Держдепартамент США: санкції проти «Північного потоку-2» підірвуть відносини із союзниками

Заява Мельника лунає в тиждень, коли Сенат Сполучених Штатів планує розглянути законопроєкт, який запровадить санкції проти «Північного потоку-2». Раніше повідомлялося, що голосування щодо санкцій має відбутися в Сенаті США до 14 січня.

Газопровід «Північний потік-2» вже добудований, але ще не запущений в експлуатацію. Зараз триває процес його сертифікації, якій перешкоджають невирішені юридичні питання. Сполучені Штати, Україна та кілька країн ЄС виступають проти реалізації проєкту. Адміністрація Байдена, щоб не загострювати відносини з Німеччиною, вирішила утриматися від санкцій, які безпосередньо зачіпають газопровід.

Росія, Німеччина, Австрія та інші учасники будівництва газопроводу стверджують, що проєкт має виключно економічний характер.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG