Доступність посилання

ТОП новини

Глава Держкіно про можливий позов Медведчука: Це буде суд проти держави


Іллєнко вважає, що заборона фільму буде порушенням інтересів платників податків 
Іллєнко вважає, що заборона фільму буде порушенням інтересів платників податків 

Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко заявив, що в разі, якщо адвокати проросійського політика Віктора Медведчука спробують через суд заборонити вихід фільму про Василя Стуса, то відповідачем у справі буде держава.

Співфінансування державою фільму означає, що держава буде однією зі сторін у випадку позову щодо заборони показу, пояснив Іллєнко в ефірі програми на Громадському «Нині вже».

«Очевидно, що у випадку заборони показу фільму будуть порушуватися інтереси держави та інтереси платників податків, які заплатили 50% вартості виробництва фільму. Це буде суд не персонально зі сценаристами фільму, режисером чи компанією виробником, це судова справа, у якій однією зі сторін буде держава в особі агентство з питань кіно», – сказав Іллєнко.

Читайте також: Як Медведчук пояснював захист Стуса

Як повідомляло Радіо Свобода, організація «Український вибір», лідером якої є політик Віктор Медведчук, якого називають близьким другом президента Росії Володимира Путіна, оприлюднила заяву від імені адвоката Ігоря Кириленка з приводу скандалу довкола фільму про Василя Стуса. В ній ідеться про можливість через суд заборонити вихід художньої кінострічки.

Адвокат вважає, що в фільмі можуть бути показані недостовірні, на його думку, факти про роль Медведчука у судовому процесі радянської влади над українським письменником Василем Стусом в 1980 році.

Іще попередніми тижнями було відомо, що сцена суду над Стусом із участю адвоката Медведчука не ввійшла до остаточної версії сценарію. Зокрема, режисер фільму Роман Бровко в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода пояснював, що частини сценарію зі згадками про Медведчука були серед тих, які врешті зняли з остаточного сценарію, через часові обмеження. При цьому він також дав знати, що були побоювання, що в разі згадок про Медведчука фільм могли відмовлятися брати у прокат провідні кінопрокатники.

Читайте також: «Хай тоді фільм не виходить взагалі» – соцмережі про стрічку «Стус» без Медведчука

Але найбільшу увагу до ситуації привернув допис у соцмережах актора Геннадія Попенка, який 10 серпня знову написав про це. При цьому він також стверджував, ніби, «зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом».

Цю версію відразу відкинув і назвав «фейком» продюсер фільму Артем Денисов. В інтерв’ю виданню «Українська правда.Життя» він наголосив, що сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму.

При цьому режисер фільму Роман Бровко в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода і в низці інших інтерв’ю раніше наголошував, що це фільм художній, а не історично-біографічний, що він знімає «не біографічне пафосне кіно, а трилер», тому в цьому фільмі є й свідомі відступи від історичних фактів.

Ввечері 11 серпня знімальна група фільму «Стус» повідомила, що поступилася під тиском із боку громадськості і критики в соцмережах і ухвалила дозняти сцену суду над Василем Стусом, на якому адвокатом поета тоді був нинішній олігарх і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук.

XS
SM
MD
LG