Доступність посилання

ТОП новини

У Литві відновили пошкоджений кабель звʼязку у Балтійському морі – Telia


Шведські слідчі вважають, що китайське вантажне судно Yi Peng 3 проходило повз місце під час пошкодження кабелю
Шведські слідчі вважають, що китайське вантажне судно Yi Peng 3 проходило повз місце під час пошкодження кабелю

Литовська телекомунікаційна компанія Telia повідомляє, що в четвер відновлено кабель звʼязку між Литвою та Швецією в Балтійському морі, пошкоджений близько двох тижнів тому.

Технічний менеджер компанії повідомив, на цей канал звʼязку припадала майже третина міжнародного інтернет-трафіку, але громадськість не відчула жодних перебоїв через пошкодження каналу.

«У Литві ми навіть маємо кілька інтернет-з’єднань з великими резервами пропускної здатності, тому користувачі можуть бути впевнені, що з’єднання працюватиме навіть у найскладніших обставинах», – повідомили у Telia.

18 листопада стало відомо, що в Балтійському морі пошкоджені два підводних оптоволоконних кабелі. Один з’єднує Німеччину з Фінляндією, інший – Швецію з Литвою.

Читайте також: Міністр оборони Німеччини припускає, що пошкодження балтійських кабелів є диверсією

Кабель, який сполучає Гельсінкі з німецьким портом Росток, перестав працювати вранці 18 листопада, повідомила фінська державна компанія Cinia, яка працює у сфері кібербезпеки та телекомунікацій. Приблизно за три години вийшов з ладу інтернет-кабель, який з’єднує Литву зі шведським островом Готланд, повідомила литовська компанія Telia Lietuva.

Прокуратура Швеції почала попереднє розслідування за підозрою в диверсії через пошкодження кабелів. Фінляндія та Німеччина також заявили про спільне розслідування та повідомили про «підозри в навмисному ушкодженні» кабелю.

Представники МЗС двох країн вважають, що безпека в регіоні перебуває під загрозою через «гібридну війну з боку зловмисних суб’єктів», а також унаслідок конфлікту Росії та України.

Судно Yi Peng 3 вийшло з російського порту Усть-Луга 15 листопада. Минулого тижня Росія заявила, що припущення про її причетність до цих порушень є «абсурдними».

Взимку цього року був обірваний підводний електричний кабель, що з’єднує Фінляндію з Естонією. У жовтні 2023 року були пошкоджені телекомунікаційні кабелі, що з’єднують Естонію з Фінляндією та Швецією. Водночас пошкоджень зазнав газопровід Balticconnector. Пізніше Китай заявив, що причиною пошкодження Balticconnector стало судно під прапором Гонконгу, яке під час шторму зачепило газопровід якорем.

Форум

XS
SM
MD
LG