2024 рік став роком розвитку відносин України та Китаю, заявив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий у відповідь на запитання журналістки Радіо Свобода про підсумки року у двосторонніх відносинах країн.
Тихий зазначив, що після тривалої паузи між Україною та Китаєм відбулося кілька контактів.
«Відбулися і двосторонні політичні консультації між Україною та Китаєм влітку, і на рівні заступників міністрів закордонних справ. І перший за останні 12 років візит міністра закордонних справ України до Китаю безпосередньо, де були переговори. І зустріч міністрів закордонних справ України та Китаю в Нью-Йорку на полях Генеральної асамблеї ООН», – сказав Тихий.
За його словами, це свідчення того, що «політичний діалог між Україною та КНР розвивається».
«І дуже важливо, що це прямий діалог без посередників і є можливість обмінюватися безпосередньо думками», – зазначив спікер МЗС.
Георгій Тихий також додав, що в МЗС вважають важливою участь і роль Китаю для наближення справедливого миру в Україні.
«Міністр Андрій Сибіга наголошував на тому, що Китай – це одна з тих країн, яка може мати вплив і має вплив на Російську Федерацію. І цей контакт з китайською стороною ми підтримуємо і надалі», – заявив речник зовнішньо-політичного відомства.
Тихий зазначив, що реакція Китаю також важлива в темах ядерної та продовольчої безпеки, у яких Росія створює системні та глобальні загрози.
«Ми потребуємо реакції, зокрема Китаю на на ці дії Росії для того, щоби показувати, що вони не будуть толеруватися. І глобальна продовольча безпека, і ядерна безпека критично важливі для Пекіна та інших ключових столиць світу», – додав він.
У 2025 році МЗС планує розвивати контакти з Китаєм. Тихий додав, що в Україні днями почав роботу новий посол країни.
«Розраховуємо, що це теж важливий сигнал з боку китайської сторони про те, що відносини з Україною є для них важливими. І розраховуємо, що вони будуть розвиватися на всіх рівнях наступного року і працюємо над цим», – резюмував речник МЗС.
Китай позиціонує себе як нейтральну сторону у війні в Україні і заявляє, що не надає військової допомоги жодній зі сторін, на відміну від США та інших західних країн.
Але Пекін залишається близьким політичним і економічним союзником Росії, і члени НАТО затаврували Китай як «вирішального посібника» війни, яку він ніколи не засуджував.
Форум