Рада безпеки ООН 27 листопада провела засідання щодо обстрілів Росією критичної інфраструктури України.
Під час засідання представник Північної Кореї Кім Сон, поміж іншого, звинуватив у війні в Україні Захід, заявивши що «українську кризу почали США» нібито з метою підважити територіальну цілісність Росії.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця після цього взяв слово. Він заявив, що не коментуватиме «фантазії Північної Кореї, відредаговані російським представництвом».
«Але я змушую себе залишатися в цій палаті з поваги до цієї інституції та з потреби подивитися в очі представникові КНДР і сказати йому прямо, що він представляє злочинний режим. Режим який допомагає іншому злочинному режиму. Зрештою, рано чи пізно ви та ваше керівництво опинитеся на лаві підсудних, а ваш народ буде вільним», – заявив український дипломат.
Читайте також: Держдеп США запроваджує нові санкції проти компаній і осіб із Росії, Китаю та КНДР
Перед цим на заяву КНДР відреагував представник місії Сполучених Штатів при ООН Роберт Вуд, який заявив, що Вашингтон «продовжить вживати всіх необхідних кроків, щоб допомогти Україні оборонятися».
«Хотів би спитати в КНДР: чи КНДР відрядила війська до Росії?» – натомість спитав Вуд.
Представниця Росії після цього розкритикувала США у «домислах» та «очорненні неугодних країн», але не відповіла на питання прямо.
Кім Сон у відповідь на питання Вуда заявив, що Пхеньян має право розвивати свої відносини з Росією.
«Угода про комплексне партнерство між КНДР і Росією цілком відповідає міжнародному праву та Хартії ООН, Відтак КНДР буде залишатися відданою своїм зобов’язанням за цією угодою», – сказав він.
Читайте також: Умєров: участь військ КНДР у війні проти України «становить серйозну загрозу» для Південної Кореї
Начальник Генерального штабу ЗСУ 24 листопада повідомив, що в Курській області РФ перебувають понад 11 тисяч військових КНДР, вони вже брали участь у боях проти Збройних сил України.
Про відправлення північнокорейських військових до зони ведення бойових дій у Курській області РФ раніше повідомляли розвідувальні служби України, країн Заходу і Південної Кореї. Стверджується, що Москві надали близько 12 тисяч північнокорейських військових із десантно-штурмових підрозділів.
Участь північнокорейських військових у російському вторгненні в Україну стала першим масштабним розгортанням військ КНДР за кордоном і першим їх застосуванням у Європі. Північна Корея перебуває під найжорсткішими міжнародними санкціями у всьому світі. Будь-яке військове співробітництво з нею було заборонене розпорядженням Ради безпеки ООН.
Москва, яка брала участь у розробці й запровадженні цих обмежень, пізніше назвала їх застарілими – на тлі посилення своєї військової співпраці з Пхеньяном.
Форум