Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявила позов про визнання необґрунтованими активів на понад 3,4 мільйона гривень, що належать родині колишнього керівника районного Територіального центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) міста Харкова, повідомила пресслужба відомства 4 лютого.
Обвинувачення просить Вищий антикорупційний суд стягнути ці активи в дохід держави. За даними САП, вони формально належать родичу, але фактично використовуються родиною колишнього керівника районного ТЦК та СП міста Харкова.
«На підставі матеріалів ДБР та доказів, самостійно отриманих прокурором САП, встановлено, що у власності тещі керівника районного ТЦК та СП міста Харкова перебуває два нових люксових автомобіля загальною вартістю 3 423 000 грн, що були придбані у 2022–2023 роках. Проте з’ясувалося, що фактично указаними автівками користувався посадовець та його близькі особи, тобто саме він міг вчиняти щодо цього активу дії, тотожні праву розпорядження ним», – вказано у дописі.
У САП наголошують, аналізом доходів та видатків посадовця, членів його сім’ї і родичів встановлено неможливість набути ці об’єкти за рахунок законних прибутків.
У серпні минулого року Вищий антикорупційний суд стягнув нерухомість керівника одного з ТЦК Вінницької області. Колегія суддів ВАКС задовольнила позов прокурора САП про визнання необґрунтованим активу на суму понад 1,9 мільйона гривень та стягнути його в дохід держави.
У серпні Державне бюро розслідувань повідомило, що з 24 лютого 2022 року його працівники вели 408 кримінальних проваджень, повʼязаних із роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У бюро повідомляли, що вже доведені судом суми одержаної неправомірної вигоди під час махінацій у ТЦК становлять 114 мільйонів гривень.
Форум