Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Канаді зобов’язав Іран виплатити компенсацію за збиття літака «МАУ»


Суд припустив, що катастрофа була навмисним актом тероризму. Висновки колегії ґрунтуються головним чином на письмових свідченнях, які суду надали адвокати родичів деяких загиблих
Суд припустив, що катастрофа була навмисним актом тероризму. Висновки колегії ґрунтуються головним чином на письмових свідченнях, які суду надали адвокати родичів деяких загиблих

Суд у канадській провінції Онтаріо зобов’язав владу Ірану виплатити компенсацію сім’ям пасажирів збитого біля Тегерану літака «Міжнародних авіаліній України».

Суд припустив, що катастрофа була навмисним актом тероризму. Висновки колегії ґрунтуються головним чином на письмових свідченнях, які суду надали адвокати родичів деяких загиблих.

Представники Ірану на слуханнях не були присутні. Канада не має офіційних дипломатичних відносин з Ісламською республікою, тому процес виплати компенсацій, імовірно, буде тривалим і складним, зазначає агентство Reuters.

Розмір компенсацій суд поки не назвав. Це буде вирішуватися на наступних засіданнях. На момент подачі позову в ньому говорилося про суму в 1,2 мільярда доларів США.

Іноземні держави зазвичай не підпадають під юрисдикцію канадських судів, але у 2012 році в країні був ухвалений закон, що обмежує цей імунітет для країн, які внесені до переліку тих, що підтримують тероризм. У переліку є і Іран. 138 осіб з числа жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані були пов’язані з Канадою.

Літак Boeing 737-800NG з реєстраційним номером UR-PSR авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва був збитий невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня 2020 року. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

Серед загиблих – громадяни шести країн (Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Великої Британії), в тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).

Іран, попри повідомлення західних країн із посиланням на свої розвідки, що літак був збитий із комплексу протиповітряної оборони «Тор» російського виробництва зі складу Корпусу вартових Ісламської революції, кілька днів продовжував стверджувати, що причиною катастрофи була технічна проблема з літаком.

Лише вранці 11 січня в Ірані офіційно визнали свою вину за збиття українського літака, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність.

XS
SM
MD
LG