Поглиблення взаємодії Росії з Китаєм, Північною Кореєю й Іраном є частиною ширших зусиль Кремля зі створення коаліції дружніх держав, яка зможе зміцнити оборонно-промислову базу Росії і забезпечити стратегічне економічне співробітництво для підтримки її війни проти України, заявив у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
Там прокоментували нещодавні візити секретаря Ради безпеки Росії Сергія Шойгу до Ірану, Північної Кореї й Сирії.
«Шойгу прибув до Ірану з неоголошеним візитом 17 вересня після недавніх візитів до Сирії й Північної Кореї на тлі постійних зусиль Росії щодо забезпечення військової співпраці й підтримки з боку незахідних союзників… Міжнародні візити Шойгу відбуваються на тлі нещодавньої поставки Іраном Росії понад 200 балістичних ракет Fateh-360, продовження військової підтримки Північною Кореєю російської війни в Україні й повідомлень України про те, що Росія вербує сирійських найманців для участі в бойових діях», – йдеться у звіті.
Читайте також: ISW: Росія використає іранські ракети для атак по критичній інфраструктурі України
Днями аналітики зазначали, що Росія, ймовірно, зіткнеться зі зростанням проблем у виробництві й закупівлі матеріальних засобів, необхідних для її війни проти України, і Кремль, ймовірно, стане все більш залежним від своїх іноземних партнерів у цьому.
Напередодні розвідка Британії заявила, що війна проти України є дорогим завданням для Росії, особливо з точки зору військового персоналу.
У відомстві зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення втрати Росії, ймовірно, склали понад 610 000 убитими й пораненими, і тактика, заснована на масових штурмах піхоти, вимагає від Росії постійного поповнення сил на передовій потоком новобранців.
Західні держави звинувачують Північну Корею в продажу всупереч санкціям боєприпасів до Росії, яка вже понад два з половиною роки веде повномасштабну війну проти України.
Крім того, Іран є одним із ключових військових спонсорів Росії й передав їй раніше безпілотники для використання у війні в Україні. Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив 10 вересня, що Іран відправив балістичні ракети малої дальності (БРМД) до Росії і попередив, що російські війська, ймовірно, застосують їх на полі бою «протягом декількох тижнів».
Іранські офіційні особи продовжують заперечувати, що Тегеран відправив зброю Москві.
Під час сьомої зустрічі високого рівня у рамках діалогу «США-ЄС» цього місяця сторони засвідчили взаємне занепокоєння китайською підтримкою війни Росії проти України і визнали, що постійна підтримка Китаєм російської військово-промислової бази «дозволяє Росії вести незаконну війну проти України».
Форум