Доступність посилання

Збиття літака МАУ: Іран подав позов до суду ООН щодо чотирьох країн


Тегеран, серед іншого, стверджує, що Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) не має повноважень ухвалювати рішення у справі авіакатастрофи МАУ
Тегеран, серед іншого, стверджує, що Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) не має повноважень ухвалювати рішення у справі авіакатастрофи МАУ

Іран у четвер подав позов до Міжнародного суду проти Канади, Швеції, України та Великобританії через рішення авіаційного органу ООН проти Тегерану, пов’язане зі збиттям пасажирського літака МАУ в 2020 році.

Тегеран стверджує, що Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) не має повноважень ухвалювати рішення у справі авіакатастрофи МАУ, Велика Британія не має права брати участь в розгляді в Раді ІКАО, а рішення Ради ІКАО є юридично недійсним і не має чинності.

У своїй заяві до Міжнародного суду Тегеран заявив, що його військові збили рейс PS752 «ненавмисно та через людську помилку».

«Іранські військові неправильно визначили та націлили політ двох ракет без отримання дозволу, що суперечить обов’язковим військовим нормам», – заявив Іран, додавши, що його військові перебували в «періоді підвищеної бойової готовності... в очікуванні можливого нападу збройних сил США».

8 січня 2024 року Канада, Велика Британія, Швеція й Україна офіційно поскаржилися до керівної ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), щоб притягнути Іран до відповідальності за збиття у 2020 році українського пасажирського літака

Читайте також: Вироки в Ірані щодо PS752 збиття «не принесли справедливості» – Координаційна група

Літак Boeing 737-800 NG авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (рейс PS752, реєстраційний номер UR-PSR) вилетів близько 6:10 8 січня маршрутом Тегеран-Київ, зник із радарів через кілька хвилин після підйому в повітря.

Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Авіакомпанія МАУ опублікувала списки загиблих пасажирів і членів екіпажу.

Серед загиблих у катастрофі було найбільше громадян Ірану (82 людини) і Канади (63 людини), а також 11 громадян України (2 пасажири і 9 членів екіпажу), 10 громадян Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Німеччини і 3 – Великої Британії.

У березні 2021 року Іран представив остаточний звіт щодо розслідування катастрофи літака авіакомпанії МАУ. У документі йдеться про те, що літак знищили через помилку оператора протиповітряної оборони. В МЗС України зміст документа назвали «цинічною спробою приховати істинні причини збиття літака».

Форум

XS
SM
MD
LG