У Грузії парламентський комітет із правових питань підтримав скасування вето прозахідної президентки Саломе Зурабішвілі на так званий закон про «іноземних агентів». Це означає, що вже сьогодні, 28 травня, може відбутися голосування за подолання вето і остаточне введення цього закону в дію – попри тижні внутрішніх протестів і критику з боку Заходу, що це шкодить прагненню Грузії приєднатися до євроатлантичної спільноти.
Владна партія «Грузинська мрія» має комфортну більшість у парламенті, а успішне голосування за закон розглядається як проста формальність.
26 травня в Тбілісі відбулася масова мирна акція протесту проти ухвалення суперечливого закону.
Омбудсмен Грузії Леван Іоселіані заявив, що закон, який також називають «російським» через його схожість із законодавством РФ, потребує змін, щоб обмежити шкоду для громадянського суспільства.
«Схвалення цього закону в такому вигляді, на мій погляд, уже завдало значної шкоди (демократичному) процесу в цілому», – сказав Іоселіані на пресконференції в Тбілісі 27 травня, передає грузинська служба Радіо Свобода.
Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель 27 травня заявив, що ЄС почав зважувати варіанти дій на випадок, якщо Грузія схвалить закон. За його словами, рішення щодо цього ухвалять наступного місяця.
Парламент Грузії 14 травня в третьому, остаточному читанні затвердив закон «Про прозорість іноземного впливу», який називають також законом про «іноагентів». Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на закон. Проте «Грузинська мрія» має достатньо голосів у парламенті, щоб подолати президентське вето.
ЄС і США засудили документ, який називають копією відповідного російського законодавства. Єврокомісія закликала грузинську владу відмовитися від ухвалення закону, заявивши, що документ підриває громадянське суспільство і загрожує свободі ЗМІ, і що це «негативно вплине на європейські перспективи Грузії».
Форум