Європейський суд із прав людини повідомив 24 квітня, що ухвалив рішення у справі щодо внесення колишнього директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника до публічного реєстру корупціонерів.
ЄСПЛ постановив, що у справі мали місце порушення статей Європейської конвенції з прав людини про право на справедливий суд, право на повагу до приватного і сімейного життя і про межі використання обмеження прав.
Зокрема, суд вирішив, що внесення до реєстру корупціонерів вплинуло на репутацію Ситника, «особливо з огляду на його давню кар’єру в сфері боротьби з корупцією і його високу посаду в цій сфері».
«Це не лише кинуло тінь на його добре ім’я, а й підірвало довіру до всіх його професійних зусиль чи досягнень… З цього випливає, що оскаржуваний захід завдав шкоди як професійній, так і соціальній репутації заявника», – йдеться в рішенні.
ЄСПЛ також встановив, що у судовому провадженні щодо справи Ситника в українських судах були серйозні недоліки, і українські суди не врахували аргументи захисників.
Компенсації ексголові НАБУ суд не призначав, бо він про неї не просив.
«Заявник стверджував, що, незважаючи на те, що він зазнав матеріальної і моральної шкоди й поніс значні витрати на своє юридичне представництво у провадженні в суді, він вважає, що визнання судом порушення становитиме достатньо справедливу сатисфакцію в його справі. Суд не бачить причин не погоджуватися і постановляє, що встановлення порушення саме по собі є достатньою справедливою сатисфакцією за будь-яку моральну шкоду, заподіяну заявнику», – йдеться в рішенні.
У вересні 2019 року Сарненський районний суд Рівненської області оштрафував Ситника на 3 400 гривень. Його визнали винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. 13 грудня Рівненський апеляційний суд підтвердив штраф.
Перед тим у травні видання «Обозреватель» опублікувало матеріал, у якому стверджувало, що Ситник і його родина «неодноразово» і «абсолютно безоплатно» відпочивали у мисливському угідді «Поліське-Сарни» Рівненської області, а оплачував цей відпочинок «добрий і дуже заможний товариш» Ситника.
Сам Ситник стверджував, що платив за проживання, хоча чеків не зберіг.
У грудні 2019 року Ситника внесли до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, за статтею про порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.
Форум