Доступність посилання

ТОП новини

ЄСПЛ ухвалив рішення на користь Азербайджанської служби Радіо Свобода


Будівля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі, архівне фото
Будівля Європейського суду з прав людини у Страсбурзі, архівне фото

Європейський суд із прав людини у Страсбурзі постановив, що рішення уряду Азербайджану заблокувати доступ до сайту Азербайджанської служби Радіо Свобода є порушенням Конвенції про захист прав людини й основних свобод.

Згідно з постановою, уряд Азербайджану має виплатити кожному заявникові загалом 6000 євро (6500 доларів) як компенсацію за збитки та інші витрати.

Президент RFE/RL Стівен Капус привітав рішення суду, зазначивши, що тиск Баку на журналістів Радіо Свобода «є довгостроковою проблемою»:

«У 2009 році уряд (Азербайджану – ред.) заборонив трансляцію на частотах FM, а в 2014-му вони обшукали наш офіс і закрили його. Попри це, за допомогою обхідних інструментів Азадлик продовжує розслідувальне висвітлення державної корупції, політичних в’язнів і фальсифікації виборів. Народ Азербайджану, як і люди в усьому світі, заслуговує на доступ до незалежної інформації, вільної від урядової пропаганди».

Читайте також: В Азербайджані ухвалили закон, який обмежує роботу незалежних ЗМІ

Сайт Азербайджанської служби Радіо Свобода було заблоковано у 2017 році за рішенням суду в Баку. Стверджувалося, що на сайті був розміщений контент, який «пропагує насильство і релігійний екстремізм, а також закликає, серед іншого, до масових заворушень».

До позову проти Азербайджану приєдналися ще чотири ЗМІ – anaxeber.az, 24Saat.org, az24saat.org і xural.com. Їх звинувачували в публікації «хибної, такої, що вводить в оману, й наклепницької інформації».

Позивачі до ЄСПЛ стверджували, що основна причина блокування сайтів полягала в критиці уряду й повідомленнях про корупцію.

Сайт Азербайджанської служби Радіо Свобода був заблокований після публікації журналістського розслідування фінансових операцій, пов’язаних із сім’єю президента Азербайджану Ільгама Алієва і його ближнього кола.

Форум

XS
SM
MD
LG