Доступність посилання

ТОП новини

Блінкен: Китай є основним постачальником для військового комплексу Росії


Держсекретар США Ентоні Блінкен дає пресконференцію в останній день зустрічі міністрів закордонних справ G7 на острові Капрі, Італія, 19 квітня 2024 року
Держсекретар США Ентоні Блінкен дає пресконференцію в останній день зустрічі міністрів закордонних справ G7 на острові Капрі, Італія, 19 квітня 2024 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай надає Росії критично важливі компоненти для виробництва озброєння. На пресконференції після закінчення зустрічі міністрів закордонних справ G7 на італійському острові Капрі він закликав своїх колег посилити тиск на Пекін.

«Коли мова йде про російський оборонно-промисловий комплекс, то зараз основний внесок у неї робить Китай. Ми бачимо, як Китай ділиться верстатами, напівпровідниками, іншими товарами подвійного призначення, які допомогли Росії відновити оборонно-промисловий комплекс», – сказав Державний секретар США.

Читайте також: Розвідка США виявила, що Китай різко збільшив продаж обладнання до Росії для її війни проти України

За словами Блінкена, Вашингтон чітко дав зрозуміти Пекіну та іншим, що вони не повинні допомагати Росії у військових діях в Україні.

«Китай не може мати і те, і інше. Він не може собі цього дозволити. Ви хочете мати позитивні, дружні відносини з країнами Європи, і в той же час ви підживлюєте найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни», – зазначив Блінкен.

Також міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок підтримала занепокоєння Блінкена.

«Якщо Китай відкрито прагне до дедалі тіснішого партнерства з Росією, яка веде незаконну війну проти України, ... ми не можемо з цим змиритися», – заявила Бербок після зустрічі G7 на Капрі.

Раніше речник Держдепартаменту Метью Міллер повідомляв, що Блінкен під час майбутнього візиту до Китаю висловить занепокоєння Сполучених Штатів щодо допомоги Пекіна Росії у розбудові її оборонно-промислової бази для ведення війни проти України.

Хоча Китай заявляє, що є нейтральною стороною, його критикують за відмову засудити Москву за її повномасштабне вторгнення в Україну. За останні роки Китай і Росія розширили економічне співробітництво і дипломатичні контакти, а після повномасштабного вторгнення в Україну їхнє стратегічне партнерство лише посилилося.

На початку квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що альянси Росії з «друзями в Азії» мають наслідки для глобальної безпеки. Зокрема, він зауважив, що Китай також «підтримує військову економіку Росії».

Минулого місяця американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті зауважив, що Росія продовжує спроби вибудувати коаліцію на противагу Заходу, розвиваючи двосторонні відносини з Іраном, Північною Кореєю і Китаєм.

Форум

XS
SM
MD
LG