Доступність посилання

ТОП новини

В Amnesty International Україна прокоментували заклик до Байдена не надавати ЗСУ протипіхотні міни


«Обираючи між жахливими довгостроковими наслідками протипіхотних мін і миттєвими наслідками окупації, я впевнена, що все, що дає змогу захистити українських цивільних від агресії, тортур і фізичного знищення вже зараз, має право на існування» – Вельч
«Обираючи між жахливими довгостроковими наслідками протипіхотних мін і миттєвими наслідками окупації, я впевнена, що все, що дає змогу захистити українських цивільних від агресії, тортур і фізичного знищення вже зараз, має право на існування» – Вельч

Директорка Amnesty International в Україні Вероніка Вельч прокоментувала заяву американського офісу правозахисної організації, у якій рішення адміністрації президента США Джо Байдена передати протипіхотні міни Україні було названо «безрозсудним».

«Щойно мала розмову з представниками Amnesty США, які зробили заяву щодо протипіхотних мін. Їхня позиція доволі проста: адміністрація Байдена постійно знижує поріг у сфері застосування міжнародного гуманітарного права. Це не про Україну, а про зобовʼязання США. Водночас жодних претензій до України щодо використання протипіхотних мін для захисту не висувається», – зазначила вона у фейсбуці.

Вельч додала, що, на її думку, використання, зокрема, протипіхотних мін в Україні має право на існування з огляду на ймовірні наслідки російської окупації.

«Окрім роботи в Amnesty, я маю ще й ідентичність громадянки, мами та людини зі здоровим глуздом. Протипіхотні міни дуже небезпечні і залишатимуться небезпечними багато років після війни – для цивільних, насамперед для дітей. Але, обираючи між жахливими довгостроковими наслідками протипіхотних мін і миттєвими наслідками окупації, я впевнена, що все, що дає змогу захистити українських цивільних від агресії, тортур і фізичного знищення вже зараз, має право на існування. І ми дякуємо за цю допомогу також», – йдеться у дописі.

Напередодні міжнародна правозахисна організація Amnesty International засудила рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні протипіхотні міни.

Amnesty International США закликає адміністрацію Байдена переглянути це рішення, «щоб захистити цивільне населення від невибіркової шкоди, яку неодмінно спричинить використання цих наземних мін».

20 листопада міністр оборони США Ллойд Остін розповів, що рішення вперше відправити протипіхотні міни в Україну було вмотивовано зміною тактики Росії на фронті, оскільки російські війська просуваються за допомогою піхоти, яка здатна прокладати шлях механізованим військам.

Остін наголосив, що ці протипіхотні міни «не є постійними. Ми можемо контролювати, коли вони самоактивуються, самодетонують, і це робить їх набагато безпечнішими, ніж ті, які вони (Україна – ред.) створюють самостійно».

Раніше видання The Washington Post із посиланням на свої джерела повідомило, що президент США Джо Байден дозволив надати Україні протипіхотні міни. Використання мін буде обмежене територією України з очікуваним акцентом на східній її частині, сказав один із чиновників.

Як заявили чиновники, адміністрація Байдена глибоко стурбована наступальними діями Росії на лінії фронту в Україні протягом останніх тижнів і бачить нагальну потребу зупинити їх. Пентагон вважає, що надання мін є одним з найбільш корисних кроків, які адміністрація Байдена може зробити, щоб уповільнити атаку Росії, заявили посадовці.

Російська армія використовує протипіхотні міни під час війни проти України. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Україна стала однією з найбільш замінованих країн світу.

Форум

XS
SM
MD
LG