В Омані розпочалися переговори на високому рівні між Іраном та Сполученими Штатами, спрямовані на започаткування переговорів щодо ядерної програми Тегерана.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі очолив іранську делегацію, в той час як американську сторону представляє спецпредставник Трампа на Близькому Сході Стів Віткофф.
«Непрямі переговори між Іраном і США за посередництва міністра закордонних справ Оману розпочалися», – повідомив речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї у соцмережі X.
За його словами, кожна делегація має окрему кімнату і обмінюватиметься повідомленнями через міністра закордонних справ Оману.
Читайте також: США й Іран підтвердили переговори 12 квітня, але розходяться в тому, чи будуть вони «прямими»
Верховний лідер аятола Алі Хаменеї, який у складній структурі влади Ірану має останнє слово в ключових державних питаннях, надав Арагчі «повні повноваження» на переговори, повідомив Reuters іранський чиновник.
«Тривалість переговорів, які стосуватимуться лише ядерної проблеми, залежатиме від серйозності та доброї волі американської сторони», – сказав чиновник на умовах анонімності через делікатність питання.
Іран наполягав на непрямих переговорах, заявляючи, що не буде вести прямий діалог, поки триває кампанія Трампа щодо «максимального тиску» на Тегеран.
У 2018 році Трамп вивів Сполучені Штати з іранської ядерної угоди 2015 року, підписаної зі світовими державами, і відновив санкції, які були зняті в обмін на обмеження ядерної програми Тегерана.
Президент США погрожував завдати удару по Ірану, якщо той не досягне угоди з Вашингтоном. Тегеран відкинув ці погрози, назвавши їх «образою» миру й безпеки.
Наприкінці березня Іран офіційно відповів на лист, надісланий Трампом, у якому той пропонував прямі переговори для досягнення нової ядерної угоди.
Іран відмовився від прямих переговорів, поки триває кампанія «максимального тиску», але суперечливі зауваження Тегерана змусили деяких експертів припустити, що такі переговори можуть відновитися.
Громадське обурення в Ірані зростає в той час, як стан економіки країни погіршується під впливом руйнівних санкцій США, що чинить тиск на президента-реформатора Масуда Пезешкіана, який був обраний у 2024 році і це породило надії на покращення відносин із Заходом.
Форум