Доступність посилання

ТОП новини

Вони перейшли на бік окупантів. Через кого з депутатів заборонили партію «Наш край»?


За даними СБУ 16 депутатів від «Нашого краю» перейшли на бік окупантів, тоді як в активістів – перелік більший
За даними СБУ 16 депутатів від «Нашого краю» перейшли на бік окупантів, тоді як в активістів – перелік більший

16 депутатів від «Нашого краю» перебувають зараз на окупованих територіях України та співпрацюють з Росією. Про це заявляють у СБУ. Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) вже розповідали, чому Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та заборонив партію «Наш край». А тепер детально розповідає про тих депутатів, хто за інформацією СБУ, «займає різні «посади» в окупаційних органах РФ».

Хто з депутатів «Нашого краю», які перейшли на бік Росії, є в переліку СБУ?

Андрій Деркач

Андрій Деркач – колишній народний депутат. Ще у червні 2022 року СБУ заявляла про викриття агентурної мережі ГРУ Генштабу ЗС РФ, до якої належав і Деркач. У листопаді 2023-го йому оголосили підозру у державній зраді. Його депутатські повноваження були припинені. США також звинувачують Деркача у відмиванні грошей та порушенні санкцій, запроваджених проти нього в США у 2020 році за звинуваченням у сприянні втручанню Росії у президентські вибори.

Зараз Андрій Деркач перебуває в Білорусі, де і далі виступає з антиукраїнськими заявами
Зараз Андрій Деркач перебуває в Білорусі, де і далі виступає з антиукраїнськими заявами

«Деркач А.Л. припинив членство у Політичній раді партії лише на початку 2023 року, тобто близько року після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Однак жодних заяв з боку Партії щодо необхідності припинення членства у ній Деркачем А.Л., або що таке припинення відбулось на вимогу Партії, не виявлено», – зазначається в рішенні суду.

Читайте також: «Від невдач до зради»: херсонського політика Сальдо засудили на 15 років. Чим він відомий?

Володимир Сальдо

Володимир Сальдо – мер Херсону та колишній керівник Херсонської міської організації політичної партії «Наш край», який після початку повномасштабного вторгнення РФ увійшов до так званого «комітету порятунку за мир і порядок».

Буквально за місяць російські військові захопили міськраду Херсону та призначили Сальдо головою окупаційної адміністрації. Сальдо заочно засудили за державну зраду, колабораціонізм та виправдання збройної агресії Росії проти України. Також його позбавили права обіймати посади, повʼязані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями протягом 15 років.

Сальдо (крайній ліворуч) у Кремлі під час проголошення так званої анексії Росією Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської області, які нині частково окуповані РФ. Москва, 30 вересня 2022 року
Сальдо (крайній ліворуч) у Кремлі під час проголошення так званої анексії Росією Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської області, які нині частково окуповані РФ. Москва, 30 вересня 2022 року

У рішенні суду згадуються і представники партії «Наш край» з Луганщини та Донеччини.

Володимир Подольський

У жовтні 2020 року був обраний депутатом Щастинської райради на Луганщині від партії «Наш край». У березні 2022 року добровільно зайняв посаду так званого «першого заступника голови адміністрації Новоайдарського району» в угрупованні «ЛНР», що визнане в Україні терористичним. Таку посаду посідає й досі. Вже у серпні 2022 року його звинуватили в колабораціонізмі. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області обрав йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Максим Сімоненко

Депутат Рубіжанської міської ради Луганської області від партії «Наш край». За даними слідства, з листопада 2022 року він виконує «обов’язки так званого в.о. керівника відділу ЖКГ Рубіжного». Як повідомляє СБУ, ще до окупації посадовець був затриманий на хабарі. Чиновник отримав підозру, але через початок війни тимчасово уникнув судового вироку. Матеріали кримінального провадження зараз перебувають на розгляді в суді.

Сергій Хортів

Заяви Хортіва на підтримку Росії можна також знайти в російських медіа.
Заяви Хортіва на підтримку Росії можна також знайти в російських медіа.

У 2020 році Сергій Хортів був обраний мером Рубіжного від партії «Наш край». Слідство встановило, що в березні 2022 року він погодився на пропозицію окупаційної адміністрації стати «керівником адміністрації міста Рубіжне» незаконного збройного угруповання «ЛНР».

Його визнали винним у колабораційній діяльності. Окрім 10-річного ув’язнення та конфіскації всього майна, Хортіву заборонили працювати в органах влади та місцевого самоврядування строком на 15 років.

Наталія Кайда

Депутат Троїцької селищної ради Сватівського району Луганської області від партії «Наш край». За інформацією слідства, вона зараз працює головним лікарем в окупованій Троїцькій центральній районній лікарні. Матеріали кримінального провадження – в суді.

Анатолій Попов

Депутат Сватівської міської ради Луганської області від «Нашого краю». З 2022 року став «командиром пожежного відділення Сватівського РВ МНС» на окупованій території. Наразі триває досудове розслідування.

Читайте також: ОПЗЖ та «Наш край» дали найбільше «кадрів» окупаційним адміністраціям Росії на Донбасі

Кого з депутатів немає в переліку СБУ, але вони також – в окупаційній владі

Свій перелік політиків, які перейшли на бік Росії веде і рух «Чесно». За його даними, 53 людини, які мали в різні часи стосунок до «Нашого краю», тепер працюють на загарбників. З них – 2 представники Донеччини та 5 – із Луганщини. Крім тих, про кого вже повідомило СБУ, «Чесно» називає ще п’ятьох (двох депутатів і трьох кандидатів від партії «Наш край».

Костянтин Іващенко

Депутат Маріупольської міської ради від ОПЗЖ. До того балотувався від Партії регіонів у 2010 році та від «Наш край» – у 2015 році. У березні 2022-го звертався за допомогою до угруповання «ДНР» та Росії, а також давав інтерв’ю російським пропагандистським ЗМІ, де розповідав, що нібито особисто бачив, як українські військові «прикриваються» жінками. У серпні того ж року СБУ повідомила про підозру Іващенку у держзраді за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України у складі організованої злочинної групи. Зараз він – голова окупаційної адміністрації в Маріуполі.

Сергій Бурлаков

Депутат Маріупольської міської ради від ОПЗЖ. Вперше балотувався у 2015 році саме від партії «Наш край». У травні 2022-го Маріупольська міська рада включила Бурлакова у список депутатів, які коригували вогонь російських військ. 27 серпня 2022 року СБУ повідомила про підозру Бурлакову у держзраді за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України у складі організованої злочинної групи. Відомо, що зараз Бурлаков заступник голови окупаційної адміністрації Маріуполя.

Аскяр Лайшев

У 2020 році балотувався в депутати Старобільської міської ради Луганської області за списками партії «Наш край», але його не було обрано. Під час окупації Старобільська був «головою МРЕВ». У серпні 2022-го пропагандистські ЗМІ заявили про смерть Лайшева – вибухнула автівка, в якій він перебував.

Ольга Кучерява

Староста Білокуракинської селищної ради. У 2020 році балотувалася на місцевих виборах від партії «Наш край», не була обрана. З 2022 року і донині – голова окупаційної адміністрації Білокуракиного. Головне управління Національної поліції у Луганській області повідомило їй про підозру у державній зраді.

Сергій Токар

У 2015 році балотувався в депутати Троїцької районної ради від партії «Наш Край», у 2020-му – також, але тоді його вже не обрали. Був головою ради Троїцької районної партійної організації політичної партії «Наш край». Зараз серед представників окупаційної влади – «перший заступник голови адміністрації Троїцького району».

ОСТАННІЙ ВИПУСК РАДІО ДОНБАС.РЕАЛІЇ:

Ми працюємо по обидва боки лінії розмежування. Пишіть нам на пошту Donbas_Radio@rferl.org, у фейсбук, телеграм або вайбер за номером +380951519505. Якщо ви пишете з окупованих територій, ваше ім'я не буде розкрите.

Форум

XS
SM
MD
LG