Сьогодні ми працюємо у районі населеного пункту Золоте на Луганщині. Плануємо відвідати КПВВ «Золоте», який нещодавно відкрили українські прикордонники.
Поки їдемо, бачимо по дорозі багато передвиборчої агітації від кандидатів-лідерів соціологічних опитувань – намети, білборди, сітілайти.
Щойно поруч з КПВВ Золоте відбувся обстріл. Ми чули добре. Сам пункт перепуску працює лише з української сторони. Далі два кілометри "сірої зони" і проросійські бойовики, які не дають гарантій безпечного переходу для мирних жителів.
Їдемо вздовж лінії конфлікту і висвітлюємо #вибори2019. Питайте все, про що хочете дізнатися. Радьте, що показати та цікавих людей на Луганщині. Якщо потрібна допомога у висвітленні проблем - пишіть в лічку. Що показати?
Доброго ранку! Наш перший матеріал вже онлайн.
Попри те, що ситуація у Новотошківському залишається нестабільною, проведення президентських виборів місцеві жителі оцінюють позитивно.
«Коли одного разу тобі не дають права голосу, то, коли воно до тебе вертається, ним ще дужче хочеться скористатися», – зізналася одна з місцевих мешканок під час розмови з нами.
Сьогодні ж ми працюємо у районі Щастя :)
Пишіть запитання або радьте цікаві історії людей з цієї місцевості!
Ось що говорять у прифронтовому Новотошківському про мабутні вибори член місцевої виборчої комісії та вчителька тамтешньої школи, яка сама є переселенкою з Луганська:
Завітали на одну з виборчих дільниць у прифронтовому Щасті
Дуже раді, що наш інтерактивний формат насправді працює!
Вчора до нас у коментарях звернувся один з читачів. Він написав Андрієві, що живе у Щасті та радий був би зустрітися з нами, коли ми будемо у місті.
Цим читачем виявився 20-річний Дмитро, який радо з нами поспілкувався та розказав про життя молодої людини у прифронтовому місті та його очікування від президентських виборів. Послухайте нашу з ним розмову у прямому ефірі, а також пишіть нам - радьте з ким зустрітися, про що розповісти!
Сьогодні нам також вдалося потрапити до ще одного прифронтового населеного пункту на Луганщині, де вибори президента України відбудуться вперше за останні 9 років.
У селищі Трьохізбенка, за словами місцевих жителів, зараз проживає близько 400 мешканців. Вони також розказали нам, що запрошення на голосування вже отримали.
На жаль, ані перевірити готовність дільниці, ані поспілкуватися з членами місцевої виборчої комісії (дільниця у Трьохізбенці лише одна) нам не вдалось. Саме у час нашого приїзду усі члени комісії поїхали до районного центру, аби отримати необхідні до дня голосування виборчі документи.
Доброго ранку! Отже, офіційно день тиші!
За попереднім планом сьогодні зранку ми мали вирушати у напрямку Станиці Луганської. Однак вчора ввечері з'явилася інформація про обстріл житлових будинків у Золотому, де ми були позавчора. Тому міняємо плани, і їдемо туди.
Ось, що написав голова місцевої Військово-цивільної адміністрації:
У цьому відео пояснюємо, як працює КПВВ «Золоте», а також чому ним не користуються люди з непідконтрольних територій.
КПВВ «Золоте» на Луганщині. Українську сторону пройти можна, далі - дорога на непідконтрольну територію. Дорога «без гарантій»...
Ми вже у Станиці Луганській! Завтра висвітлюватимемо хід голосування тут.
Відкритої агітації у «день тиші» на Луганщині ми не побачили, а ось таке - всюди.
На фото Сєвєродонецьк та Станиця Луганська.
Завтра зранку працюємо у Станиці. Слідкуйте та пишіть свої питання у коментарях!
Побували на військовій дільниці поблизу передових позицій армії у Станиці Луганській. Військових привозять сюди невеликими групами, аби не зменшувати боєздатність передових позицій. Голосування відбвається з дотриманням усіх процедур, але чітко по-армійські. Дільницю крім військових, охороняє також воєнізований наряд поліції.
Наш повний фоторепортаж: