Дорога до Мілового з Сєвєродонецька була досить складною через снігові замети. На цьому шляху ми проїхали два мобільні пропускні пункти. Вцілому відзначили, що кількість таких блок-постів зменшилася з моменту зміни формату операції - з АТО на ООС.
По поверненню з Мілового до Сєвєродонецька, побачили цікаву пропозицію «подорожі» у одному з ТЦ міста:
Шановні читачі, сьогодні ми будемо у Станиці Луганській та сусідніх населених пунктах. Що вас цікавить? Про які місцеві проблеми знаєте? Пишіть нам напряму: https://www.facebook.com/anastasiamaga та https://www.facebook.com/andriy.dubchak
Дізнайтеся про все що ми почули і побачили вчора у Міловому: Мілове на Луганщині: кінець Дружби народів
Вдень ми були на КПВВ «Станиця Луганська». Людей, що очікують у черзі дозволу на перетин адмінмежі з окупованою територією Луганщини, було близько двох сотень. Як повідомили працівники гуманітарної місії, що працює на КПВВ, зазвичай, саме така кількість людей постійно перебуває на пункті перепуску.
В основному, люди, які перейшли лінію розмежування з непідконтрольною територією, приходять сюди, щоб отримати банківські послуги. Восени «Ощадбанк» встановив мобільний пунк обслуговування одразу біля виходу з КПВВ. Черги тут ніколи не закінчуються, кажуть місцеві.
Трішки про стан доріг на Луганщині:
В Сизе, що у кутку між Україною, Росією та "ЛНР" ми не доїхали 7 км. На Донбасі почався шторм...
Повертаємося до Станиці Луганської. Чому хотіли потрапити саме у Сизе? Відповідь проста. Це унікальне віддалене село на кордоні України, Росії та угрупування «ДНР». Знімальні групи та журналісти тут бувають вкрай рідко. Тому ми хотіли дізнатися, скільки людей зараз продовжує у ньому проживати, чи є вільний доступ до медицини та продуктів, наскільки вирішується проблема мінної безпеки тощо. Однак на усі ці запитання доведеться шукати відповіді під час наступної поїздки та, сподіваємось, кращих погодних умов.
У будь-який день, за будь-якої погоди на КПВВ «Станиця Луганська» завжди багатолюдно. В основному, люди, які перейшли лінію розмежування з непідконтрольних територій Луганщини, приходять до Станиці Луганської, щоб отримати адміністративні та банківські послуги. Восени «Ощадбанк» встановив мобільний пункт обслуговування одразу біля виходу з КПВВ. Черги тут ніколи не закінчуються, кажуть місцеві. Люди з непідконтрольних територій розповіли Радіо Свобода про зміни, що відбулись на КПВВ «Станиця Луганська» за останні кілька місяців.
Їдемо зараз знову в Станицю Луганську. Що вам цікаво дізнатися про людей з непідконтрольних територій? Що у них запититати?
#frontline2019
Єдиний білборд, який ми побачили у Станиці Луганській:
Сьогодні знову були у Станиці Луганській. Потрапили за КПВВ. Багато говорили з людьми, що перетинають лінію розмежування. Про вибори, про Томос, про ціни, про пенсії, просто про життя. Викладемо трохи згодом, бо дуже втомилися. Завтра будемо у Золотому. Пишіть, про що хочете дізнатися звідти.
Добраніч!
Ми таки рушили далі!
А поки ми в дорозі, уже можна прочитати та подивитись про Станицю Луганську з подробицями. Говорили з людьми про політику, вибори, війну, томос та просто про майбутнє. Попри абсолютно різні політичні вподобання бажання й страхи у людей однакові. Усі хочуть миру та усіх лякає невизначеність. Жителі обох боків лінії розмежування на Луганщини визнають, що 2019-й буде ще складнішим, ніж 2018-й.
Читайте більше: Станиця Луганська: через міст життя і смерті
Кілька слів про передвиборчу агітацію на Донбасі.
Помітили тенденцію: білборди Петра Порошенка просто заполонили геть увесь простір у відносно великих містах - у Сєвередонецьку, Лисичанську, Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці (тут взагалі нарахували аж шість білбордів поспіль - одразу з усіх боків дороги). Місцеві жартома кажуть «що занадто, то не здраво».
А от у Станиці Луганській зовсім неочікувано побачили свіженькі борди «Слуги народу». Вони взагалі були єдині з помічених нами політичних білбордів у Станиці.
Більше про Станицю тут